V úctyhodném věku zemřela milovaná herečka, na kterou filmový svět už nikdy nezapomene

svíčky a květiny
Fotografie: Freepik

Byla skvělou herečkou, tanečnicí i zpěvačkou. Začátkem března letošního roku odešla jedna z největších ikon Hollywoodu. Vystupovala společně se svými sestrami.

Hollywood zasáhla smutná zpráva. Zemřela jedna z posledních žijících hereček takzvané zlaté éry Hollywoodu. Hrála společně se svou slavnější sestrou v mnoha komediálních snímcích, dokonce i v muzikálu. Oplývala mnoha talenty, hrála, zpívala, tančila, až se stala jednou z největších hollywoodských hvězd. Dožila se krásných 104 let.

Začínala se svými sestrami

Betty Brodel, talentovaná herečka zlaté éry Hollywoodu, opustila tento svět 3. března 2024 na Floridě. Byla sestrou slavnější herecky Joan Leslie, s níž vystupovala v mnoha filmových snímcích, například v muzikálu Yankee Doodle Dandy nebo ve válečném charitativním filmu Thank Your Lucky Stars, oba filmy pochází z počátku 40. let. Společně natočily komedii Hollywood Canteen nebo Too Young To Know.

Betty Brodel, celým jménem Elizabeth Ann Brodel, se narodila 5. února 1920 v Detroitu. Její otec byl bankovním pokladníkem a matka Agnes byla pianistkou a ženou v domácnosti. Měla 2 sestry. O 4 roky starší Mary a o 5 let mladší již zmíněnou Joan. Společně všechny 3 sestry zpívaly a tančily v estrádě zvané The Brodel Sisters. Se svou show cestovaly z Kanady na Floridu.

Když si jich všiml hledač talentů, sestrám se rozjela kariéra jako na horské dráze. Každá z nich si zahrála v několika filmech. Betty se objevila ve snímcích Ladies Courageous, Cover Girl nebo Swing Hostess. V roce 1948 se provdala za Joa Franzalia a byla s ním až do jeho smrti v roce 1999. Vychovali spolu dva syny, jak uvádí web HollywoodReporter.

svíčky

Zemřela milovaná dětská moderátorka, která si získala srdce i rodičů. Její přínos oslavují Češi i Slováci

Dlouhověkost měly v rodině

Jak se ukázalo, dlouhověkost měly sestry v rodině. Starší Mary zemřela v úctyhodném věku 98 let, stejně tak Joan, když odešla v roce 2015. Betty se dožila úžasných 104 let, jak zmiňuje stránka ClassicActress na svém Instragramu. Betty po sobě zanechala syny Chucka a Toniho, vnoučata Polly, Sonny a Danielle a pravnoučata Joea, Taylora, Laylu a Lily. Syn Joseph zemřel krátce po svém narození v roce 1951.

Betty byla velice talentovanou ženou, svůj život zasvětila herectví, tanci a zpěvu. Prožila jej naplno, úspěšně jak po profesní stránce, tak i po té osobní. Bohužel Betty není jediná ikona Hollywoodu, která v nedávné době opustila tento svět. Jak jsme již psali na SvětěKreativity, koncem února letošního roku zemřela americká herečka Pamela Salem, slavná Moneypenny z kultovních bondovek.

Veškerý volný čas trávila s prsty na klávesnici. Psaní článků se časem stalo jejím největším koníčkem. Neustále ... [Více o autorovi]