Zemřela hlavní hvězda největšího filmového trháku. Během své kariéry si získala srdce milionů lidí

Fotografie: Sevela.p / Creative Commons / Attribution-Share Alike 3.0

Nejvíce ji proslavila role v kasovním trháku Stevena Spielberga, kde se stala obětí žraloka. Herečka a kaskadérka zemřela ve věku 77 let.

Fanoušci přelomového filmu Čelisti si jistě vzpomenou na úvodní scénu, v níž mladou studentku stáhne pod vodu obávaný žralok. Pro Susan Backlinie se jednalo o debutovou roli, která ji navždy proslavila. Kromě herectví se věnovala rovněž práci s divokými zvířaty a byla národní šampionkou v plavání ve volném stylu. Zemřela 11. května ve svém domě v Kalifornii.

Byla vynikající plavkyní i kaskadérkou

Susan Jane Backlinie se narodila 1. září 1946. Později se přestěhovala na Floridu. V mládí byla vášnivou plavkyní, a jak uvádí Wikipedie, dokonce se stala státní šampionkou v plavání ve volném stylu. Později se věnovala také práci s divokými zvířaty v Ivan Tors Studios. Nezalekla se lva, šimpanze ani medvěda, s nimiž vystupovala na pódiu. Když našla inzerát na casting pro roli do filmu Čelisti, zdála se být tou nejlepší kandidátkou.

Postava, již si Susan Backlinie ve slavném snímku zahrála, se stala první z mnoha obětí krvelačného žraloka bílého. „K útoku na Chrissie Watkinsovou, která byla na letní dovolené na ostrově Amity, došlo u jižní pláže ostrova během léta 1974. Stalo se to, když se koupala. Žralok ji popadl za nohy a začal ji táhnout. Chrissie se zoufale snažila zachránit tím, že se chytila ​​za bójku, ale byla rychle vtažena pod vodu a sežrána,“ uvádí popis hororové scény fanouškovská stránka filmu Jaws.

Smrt milované české herečky otřásla zemí. Díky ikonickým rolím bude žít v naší paměti ještě dlouhá léta

Čelisti se staly filmovým trhákem

Úvodní scéna snímku, který změnil filmový svět, se natáčela tři dny. Přitom se jednalo o velmi nebezpečný kaskadérský kousek, protože Susan byla přivázaná na laně a několik mužů tahalo lanem z obou stran tak, aby vznikly její trhavé pohyby evokující útok žraloka. Susan však byla vynikající plavkyně a kaskadérka, a tak se natáčení scény obešlo bez komplikací.

Film se okamžitě stal světovým trhákem, vydělal 260 milionů dolarů a získal tři Oscary. Hvězda Stevena Spielberga tehdy vyletěla do výšin a v následujících letech byla natočena ještě tři pokračování. Pro Susan Backlinie byla role žraločí oběti filmovým debutem. V průběhu 70. a 80. let se objevila v několika dalších filmech, včetně Grizzly a poklad, Cizinec v mém lese, 1941 nebo Velký Muppet Caper. Později se živila jako účetní.

Susan Backlinie byla dvakrát vdaná a měla jednu dceru. Pravidelně se také účastnila JawsFest, což byly fanouškovské akce filmu, který si našel obdivovatele v několika generacích. Zemřela na infarkt ve svém domě ve Ventura v Kalifornii 11. května 2024 ve věku 77 let. Na SvětěKreativity jsme rovněž informovali o úmrtí československého fotbalisty Rudolfa Kučery, jenž byl i miláčkem amerického publika.

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*