Zerbo dort je perfektní volba pro každou slavnostní příležitost

K slavnostním příležitostem, jako jsou narozeniny, bezesporu patří dort. Zerbo dort je skvělou volbou pro milovníky sladkostí.

Pokud máte rádi klasické dorty promazávané marmeládou polité čokoládou, pak je zerbo dort pro vás ten pravý. S tímto dortem určitě nešlápnete vedle při žádné slavnostní příležitosti. Na těsto vám přitom bude stačit jedno jediné vejce a trochu mléka. Místo toho se však v těstě objevuje droždí ani toho však není potřeba příliš mnoho. Jak tedy na to?

Připravte si vše na dort i náplň

Na těsto budete potřebovat 40 dkg mouky, jedno vejce, půl prášku do pečiva, 20 dkg másla nebo margarínu a 5 dkg moučkového cukru. Bude potřeba také trochu mléka. Na náplň bude potřeba 40 dkg mletých vlašských ořechů, 25 dkg moučkového cukru, vanilkový cukr, nastrouhanou kůru z jednoho citronu a marmeláda ideálně z domácích meruněk. Na polevu budete potřebovat 100 gramů hořké a 100 gramů mléčné čokolády a decilitr smetany ke šlehání.

Fotografie: Pixabay

V mléce rozdrobte droždí s trochou cukru. Z uvedených surovin udělejte těsto a rozdělte ho na šest dílů. Připravte si formu o průměru 22 centimetrů a vyložte ji pečícím papírem. Vlašské ořechy smíchejte s moučkovým cukrem, vanilkovým cukrem, citronovou kůrou a rozdělte na pět dílů. Těsto pak vytáhněte do kulatého tvaru o průměru 22 centimetrů. Vložte do formy, potřete marmeládou a posypte porcí ořechů.

Fotografie: Freepik

Vrstvit, vrstvit, vrstvit

Takto vrstvěte vždy těsto a ořechovou náplň s marmeládou. Nechte hodinu v kuchyni odpočinout a před pečením propíchejte vidličkou. Pečte v předehřáté troubě při nízké teplotě. Důležité je péct dort opravdu pomalu. V době pečení je dobré připravit si polevu na vršek dortu na dozdobení. Čokoládu nejprve nalámejte na kousky a zahřejte si smetanu, ve které čokoládu necháte rozpustit

Fotografie: Freepik

Pak vymíchejte do hladka a dort smetanovou čokoládou potřete. Po obvodu je možné dort dozdobit celými vlašskými ořechy a doprostřed použít kupované zdobení, například zlaté perličky. Stejně tak můžete dort dozdobit například čokoládovými hoblinkami nebo mletými ořechy. Fantazii se meze nekladou. Konečný dort tak může vzhledově vypadat úplně jinak.

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]