Zlatokopce z Paříže zůstaly po zveřejnění rozhodnutí soudu jen oči pro pláč. Její manžel před svou smrtí tušil, že není něco v pořádku

Fotografie: Depositphotos

Marcel byl muž, který klamal svým vzhledem. Když si bral mladší a krásnou Sandrine, nikdo nevěřil, že zlatokopku prohlédne a nepřijde o své jmění.

Pohnutý životní příběh milionáře Marcela Amphouxe obletěl koncem roku 2011 celý svět. Média se předháněla v tom, kdo o životě tohoto člověka, který mátl svým vzhledem, přinese pikantnější detaily. Ovšem celosvětový zájem o jeho osobu by nikdy nenastal, nebýt Sandrine Devillard – krásné zlatokopky z Paříže, která si myslela, že má postaršího milionáře „v hrsti“. Ovšem i ona se přepočítala a Marcela podcenila.

Milionář, který vypadal jako bezdomovec

Na své okolí působil Marcel Amphoux rozporuplným dojmem, což často vedlo k tomu, že ho celá řada lidí podceňovala. Jeho vzhled byl totiž trvale zanedbaný – nenechal si ošetřit zkažené a vypadané zuby, chodil ve starých a roztrhaných oděvech a příliš nedbal na osobní hygienu. Domovem pak nazýval polorozpadlou chalupu, do níž nebyla zavedená ani voda, ani elektřina. O to překvapivější bylo pro všechny zjištění, že se jedná o velmi bohatého a inteligentního člověka.

Fotografie: Freepik

Své jmění získal díky zděděným pozemkům, které se nachází poblíž exkluzivního lyžařského resortu Serre Chevalier ve Francouzských Alpách. Marcel Amhoux na těchto pozemcích vybudoval několik pastýřských chat, v nichž ubytoval stálé nájemce.

S rostoucí popularitou lyžařského resortu nicméně raketově stoupala i cena Marcelových pozemků. Od důchodce se je snažilo odkoupit hned několik investorů. Nejznámější z nich je Sandrine Devillard.

Podivné manželství a podivná smrt

Sandrine Devillard byla v tu dobu realitní agentkou, která se snažila najít vhodnou investici. Jakmile ovšem spatřila Marcela Amphouxe, který jí pozemky prodat jednoduše nechtěl, vycítila příležitost. Začala k zanedbanému muži předstírat náklonnost a posléze i lásku. Široké okolí postaršího milionáře jí upřímné city nikdy nevěřilo a obávalo se o Marcelovo jmění. Ke zděšení celé mužovy rodiny i přátel, se oba lidé po nějaké době vzali.

Fotografie: Freepik

Manželství bylo nicméně velmi podivné. Sandrine žila trvale v Paříži, zatímco Marcel zůstal v Alpách. Pár se tak viděl pouze sporadicky.

Když se začaly množit spekulace o Sandrininých úmyslech, pokusila se mladá žena nazpívat zamilovanou píseň, kterou svému „vyvolenému“ velmi veřejně věnovala. Ať bylo manželství šťastné, nebo nebylo, trvalo velmi krátce. Asi po roce totiž Marcel za podivných okolností zemřel.

Fotografie: Freepik

Stal se totiž účastníkem dopravní nehody zrovna ve chvíli, kdy ho v autě vezli dva přátelé jeho manželky. Oba ovšem nehodu přežili bez větších zranění. Smrt záhadného milionáře tak vyvolala spoustu otázek. Bezprostředně po jeho skonu mu byl vystrojen skromný pohřeb.

Sandrine se rovněž pokusila vystěhovat nájemníky z „jejího majetku“. Ovšem plány jí překazila závěť, kterou někdo z příbuzných našel sepsanou na poštovní obálce.

Fotografie: Freepik

Podle této závěti Marcel odkázal veškerý svůj majetek svým příbuzným a přátelům – peníze zdědil jeho synovec a pozemky milionář rozdělil mezi své nájemníky. Sandrine hřímala vzteky a takřka okamžitě napadla závěť u soudu. Tvrdila, že je zfalšovaná a Marcelův majetek náleží jí. Ovšem po dlouhém soudním sporu došli znalci písma i soudce k závěru, že se o falzifikát nejedná. Závěť byla prohlášena za pravou a Sandrine z Marcelova bohatství nedostala nikdy ani haléř.

Zdroj: Newsner