Známý zpěvák se ujal 70 koní a zachránil je před jatky! Ti se teď volně pohybují po jeho ranči v Texasu

Populární country zpěvák Willie Nelson je zřejmě velký milovník koní. Zachránil totiž 70 koní před týráním a smrtí a nechává je toulat se na jeho 700 akrovém ranči v Texasu. V současné době žije sice na Havaji, ale také vlastní tuto obrovskou farmu v Texasu, která byla původně postavena pro film.

Byla to vlastně filmová adaptace jeho alba The Red Headed Stranger, ale Nelson se do těchto míst zamiloval a ranč si ponechal. Když necestuje, tráví hodně času právě zde. Jeho koně měli skutečně velké štěstí. Hrozila jim smrt, a teď se mají jako v ráji, dostávají 2x denně krmení a přitom se mohou volně pohybovat.

Láska ke koním je v rodině

Láska ke koním je patrná i v jeho rodině. Také jeho syn se angažuje v organizacích pro ochranu koní. A jeho dcera Amy patří mezi nejhlasitější aktivistky za práva koní v USA. Nelson svou lásku ke koním vyjadřuje nejen skrze své činy, ale i prostřednictvím hudby. Ne všichni koně byli v dobrém stavu. Mezi koňmi na jeho ranči jsou i tací, které původní majitel týral.

Pomoc týraným koňům

Tříletý hřebec Whispr je jedním z nich, na zádech měl dokonce popáleniny. V novém domově se však brzy zotavil, stejně tak i dvanáctiletá kobylka Traveler, která na ranč přišla s ním. Když se koníci vyléčí, vzpamatují, jsou nabídnutí k adopci. Většinou jdou do adopce po dvou, aby měli sebou někoho, koho již znají a nebylo jim smutno. Lépe se pak aklimatizují v novém prostředí.

Obrázek: healthyfoodhouse