Zpestření zahrady pomocí starých bot odhaluje nečekané možnosti pro jejich využití

Možná tomu nebudete věřit, ale i starou obuv lze ještě kreativním způsobem využít. Staré holínky, botasky i lodičky můžete použít v zahradě i doma. Stačí boty umýt, usušit a natřít barvou nebo DIY cementovou směsí, kdy cement v prášku smícháte pouze s vodou, štětcem pak nanesete na obuv a necháte dva dny pořádně vyschnout a ztvrdnout.

Následně takovou botu můžete použít jako květináč nebo dekoraci na plot, do záhonku apod. Přinášíme vám trochu inspirace. Až budete příště dělat pořádek v botníku, nemusíte staré boty vyhazovat, ale použít k tvoření. Jdeme na to…

Kotníková obuv

Vyšší kotníkovou obuv můžete použít jako květináč, ať už doma nebo na zahrádce. Použít lze botu tak jak je, ale pokud chcete, aby vám déle vydržela, je lépe ji nejdříve ošetřit a použít impregnaci nebo výše uvedené metody – cementovou směs či barvu.

Samozavlažovací květináč

Bota může sloužit i jako samozavlažovací květináč, kdy tkaničky z obuvi vedou nejdříve do hlíny, poté do mističky s vodou, odkud přenášejí tkaničky vlhkost do půdy.

Závěsný květináč

Bota nemusí ležet jen na zeli nebo stát na nějakém podstavci, můžete ji zavěsit. Ať už jednu botu, jeden pár bot nebo hned několik párů obuvi, budete-li je mít k dispozici. Takto můžete boty rozvěsit po zahradě.

Cementový květináč

Na tomto obrázku můžete vidět výše popisovanou metodu. Na botu i do její vnitřní části naneste sádru nebo cement, necháte ztvrdnout a natřete libovolnou barvou. Bota nemusí sloužit jen jako květináč, ale i jako organizér na drobné ruční zahradní nářadí.

Domeček pro ptáčky

Mimo květináče či organizéru můžete botu použít k výrobě ptačího domečku. Jde o kreativní způsob, jak recyklovat jinak nepoužitelné věci a ptáci na vaší zahradě to jistě ocení. Za odměnu vám budou hezky štěbetat, až budete někde ve stínu vaší zahrady relaxovat.

Obrázky: balconygardenweb, saraheparkinson.wordpress