16letá dívka šikanovala spolužačku s rakovinou: Otec jí dal trest, který vyvolal vášnivou diskuzi. Musela si vybrat jednu ze dvou možností

Fotografie: Depositphotos

Vskutku netradičně se rozhodl otec řešit problémy dcery ve škole. Poté, co zjistil, že šikanuje nemocnou spolužačku, postavil ji před hotovou věc.

Otec se svěřil na sociální síti Reddit s problémem šikany ve škole i to jak jej vyřešil. Chtěl od ostatních dostat zpětnou vazbu. Přesto, že chtěl dceři dát skutečnou lekci, nakonec si nebyl jistý, jestli udělený trest nebyl trochu přehnaný. Většina diskutujících by volili jiný přístup a od těch schytal velkou kritiku. Někteří však jeho jednání schvalovali a dostalo se mu i podpory.

Strhla spolužačce paruku

Na celém začátku stála, jak už to tak bývá, láska. Jeho šestnáctiletá dcera totiž začala randit s bývalým klukem její spolužačky. Ta byla v osudnou dobu nemocná a kvůli léčbě přišla o vlasy a musela nosit paruku. Podle výpovědi jeho dcery měla nemocná spolužačka pronést na adresu jejich vztahu velmi nevybíravé poznámky. A tím se spustil celý konflikt.

Dcera neudržela nervy na uzdě a začala se nemocné dívce posmívat před všemi spolužáky. Korunu tomu nasadila, když dívce strhla paruku a ponížila ji tak před celou třídou. Celý incident se samozřejmě začal kázeňsky řešit, protože si rodiče nemocné dívky stěžovali na chování její spolužačky. Když se o celém incidentu dozvěděl otec, žádal od ní vysvětlení.

Dostala na výběr ze dvou trestů

Nečekal však, že by cokoliv, co jeho dcera řekne, mohlo ospravedlnit její chování. Sám pak okomentoval, proč se nakonec rozhodl vymyslet opravdu nezapomenutelný trest. Napsal: „Aby toho nebylo málo, moje dcera neprojevila žádnou lítost nad tím, co udělala a prohlásila, že si to dotyčná dívka zaslouží.“ Nezajímalo ho, co dívka jeho dceři řekla. Veřejné ponížení, kterému dcera dívku vystavila nemohl nechat bez trestu.

Fotografie: Freepik

A tak dal dceři dvě možnosti. Bud se vzdá veškeré elektroniky, tedy mobilu, televize i tabletu nebo si nechá oholit hlavu. Co myslíte, že si jeho dcera zvolila? Ano, šla ke kadeřníkovi, kde si nechala oholit celou hlavu. Otec se pak s tímto originálním trestem svěřil na sociální síti. Ke svému překvapení však nenašel tolik podporovatelů, jak nejspíš čekal.

Velké podpory se otci od čtenářů nedostalo

Mnoho lidí mu vyčítalo, že vůbec nevěnoval pozornost tomu, proč konflikt vůbec začal. Navíc podle nich, to, že někdo trpí rakovinou ještě neznamená, že nemůže být zlý. Jiní souhlasili, že takové chování si zaslouží nějaké důsledky, ale oholení hlavy hrubě odsoudili. Jeden čtenář mu napsal: „Vaše dcera udělala něco špatného, ​​ale šikana ji nenaučí empatii.“

Fotografie: Freepik

Mnozí také navrhovali jiné typy trestů, které by dceru neponížily, ale vedly by ji více k pochopení a větší empatii. Objevovaly se například návrhy, že by nechali dceru pracovat jako dobrovolníka u pacientů s rakovinou apod. Někteří dokonce poukázali na to, že žádné dítě nešikanuje ostatní jen tak. Čímž se snažili naznačit, že nevhodné chování dítěte ve škole, bývá často jen odrazem špatné výchovy nebo nefunkčních rodinných vztahů.

Zdroj: CafeMom

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*