Nechá záchodovou štětku pod prkénkem 10 minut. Hotelová uklízečka ukázala chytrou vychytávku

Fotografie: SvětKreativity

Umyjete sanitární vybavení, zrcadlo, kachličky i podlahu. Setřete prach z poliček a koupelna je čistá. Kdepak, podívejte se, kde číhá opravdu hodně bakterií.

Koupelna a toaleta si zaslouží naši pravidelnou pozornost. Používá ji denně několik lidí a každá hospodyňka ví, jak velmi rychle se zde všechno špiní. Běžný rychlý úklid se dá zvládnout za 15 minut a můžete být spokojení. Ale jen do té doby, než zjistíte, na čem všem jsou ty nejhorší bakterie. A není to jen záchodová štětka.

Zubní kartáček a kelímek

Tak tady je to jasné. Všichni víme, že v našich ústech je množství bakterií, které se při čištění na kartáček dostanou. Základem tedy je kartáček před a po každém čištění zubů důkladně opláchnout pod horkou vodou. Pozor si také dávejte, aby nebyl v blízkosti toalety nebo umyvadla, kde na něj může dostříknout špinavá voda. Chcete-li mít jistotu, že kartáček je hygienicky čistý, namočte ho na půl hodiny do vody s bílým octem, ten bakterie spolehlivě zlikviduje.

Mycí houby, žínky a lufy

Také milujete, když se na mycí houbě mýdlo napění a lépe se tak umyjete? Myslete však na to, že i tyto mycí houby a žínky jsou plné bakterií, nečistot a odumřelé kůže. Postupujte jako u kartáčků, nalijte do misky horkou vodu a zřeďte ji půl na půl s bílým octem. Všechny žínky a mycí houby v ní nechte ponořené hodinu. Poté je nechte oschnout zavěšené, aby k nim mohl vzduch ze všech stran.

Holicí břity a holicí strojky

Holicí břity jsou také plné bakterií a zbytků odumřelé kůže. Pokud je neudržujete suché, začnou navíc i rezivět. Používáte-li je opakovaně, mohou při dalším holení způsobovat podráždění a zanícení pokožky. Vezměte odličovací tampon a nalijte na něj trochu alkoholu nebo dezinfekce. Břit s ním několikrát přejeďte a poté ho otřete do sucha. Takto ošetřujte břity po každém použití.

holení nohou
Fotografie: Freepik

Trik s kartáčem na čištění toalet

Záchodovou štětku byste po použití neměli ihned vracet do stojanu. Jakmile záchod vyčistíte, položte držátko štětky mezi mísu a prkénko tak, aby držela nad záchodem ve vodorovné poloze. Štětku postříkejte desinfekcí a nechte uschnout. Až poté ji opláchněte v co nejteplejší vodě a opět nechte osušit. Nádobku na štětku také vydezinfikujte, omyjte horkou vodou a vytřete do sucha. Tak máte jistotu, že žádná nečistota ani bakterie na štětce nezůstanou.

Zvon na zprůchodnění potrubí

Máte-li poblíž toalety i zvon pro případ ucpání odtoku, omyjte ho po každém použití a dobře ho osušte. Necháte-li ho mokrý na podlaze, vlhkost ze zvonu se nedostane pryč a mohou zde začít růst plísně. Nad umyvadlem ho postříkejte dezinfekcí a opláchněte ho horkou vodou. Oschnout ho můžete nechat na kousku starého hadru nebo ho osušte papírovou utěrkou.

Zdroj: Dagens

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]