5letá holčička měla najednou problémy s mluvením a chůzí. Pak si matka všimla červené skvrny na její hlavě

Fotografie: Depositphotos

Dívka nikdy neměla žádné zdravotní problémy. Najednou začala mít problémy s chůzí a mluvením. Když rodiče na její hlavě objevili podivnou červenou tečku, věděli, že musí rychle jednat.

Podivné chování dítěte rodiče velmi znepokojilo. Jak se brzy ukázalo – oprávněně. Červený puchýř na hlavě byl pro lékaře neklamným signálem, co by mohlo být příčinou změny v chování jejich dcery. Diagnóza byla šokující. Matka si nejprve myslela, že je její dcera jen unavená a chce spát. Když však pětileté dítě upadlo a nemohlo udělat ani krok, bylo jasné, že se děje něco opravdu špatného.

Podivné chování děvčátka

Jednoho dne si Jessica Griffin všimla, že se její dcera začíná chovat divně. Malá Kailyn, která byla velmi aktivní dítě, měla náhle potíže s mluvením a chůzí. Rodiče pětileté holčičky nejprve netušili, proč u ní nastala taková drastická změna. Dcera Jessicy byla den předtím ve skvělé formě a zúčastnila se hry tee-ball (týmová hra založená na kriketu, baseballu a softballu). Druhý den ráno už pětiletá holčička nemohla vstát z postele. Ihned poté, co položila nohy na zem, se zhroutila na zem.

Zpočátku měli manželé Griffinovi podezření, že jejich dcera byla během sportovních zápasů trochu přetažená. Když však Kailyn ihned po vstávání z postele bouchla o podlahu, rodiče si uvědomili, že se s dívkou děje něco velmi špatného. Kailyn se pokusila vstát, ale pokaždé to skončilo stejně. Podle výpovědi matky mělo pětileté dítě také potíže s mluvením. O necitlivosti nohou se nezmínila.

Divný pupínek na hlavě

Při česání dívčiných vlasů si žena všimla červeného pupínku na její hlavě. Jessica si rychle uvědomila, že znamení na dceřině hlavě není jen obyčejná skvrna. Ukázalo se, že se jedná o klíště, které se namočilo do krve dítěte. V tu chvíli vyděšená matka zavolala svému manželovi a požádala ho o radu, protože viděla, že se Kailyn daří stále hůř.

Fotografie: Freepik

„V panice jsem volala manželovi, který je v Iráku, a ptala se, co se děje. Řekl mi, že mám klíště zabalit do zipového sáčku a vzít dceru na pohotovost. Myslel si, že je více než pravděpodobné, že jde o ochrnutí způsobené klíštětem,” uvedla matka v rozhovoru pro webové stránky MS News Now.

Byla převezena do nemocnice s ochrnutím

Rozrušená Jessica převezla dceru do lékařského centra Mississippské univerzity. Ukázalo se, že její manžel měl pravdu. Lékaři diagnostikovali u pětileté dívky ochrnutí. Poté provedli příslušná vyšetření a začali dívku léčit. Kaiylnina matka se rozhodla podělit se o situaci na sociálních sítích, zveřejnila fotografie dítěte na svém Facebooku a požádala ostatní rodiče, aby své děti bedlivě sledovali.

„Po hromadě krevních testů a CT vyšetření diagnostikoval vedoucí UMMC klíšťovou paralýzu! Pro lásku Boží, prosím, kontrolujte své děti, zda nemají klíšťata! To je častější u dětí než u dospělých!”, napsala zděšená Jessica na Facebooku.

Fotografie: Freepik

Nepodceňujte kousnutí klíštětem

Matka nevěděla, kdy mohlo dojít ke kousnutí klíštětem. Netušila také, jak dlouho pavoukovec na hlavě její pětileté dcery zůstal. Klíšťová paralýza se nejčastěji projevuje u malých dětí do osmi let. Obvykle se objevuje mezi čtyřmi a sedmi dny po infekci. Přestože k ochrnutí klíštěte dochází nejčastěji desítky hodin až týdny po odstranění pavoukovce, je třeba mít na paměti, že kousnutí klíštětem může způsobit i závažnější onemocnění, jako je borelióza a klíšťová encefalitida.

Zdroj: Webniusy

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*