Taky se vám stalo, že jste šli do kadeřnického salonu, seděli v křesle a říkali si, co vám to tam kadeřnice vytváří? Vždyť něco takového jste si vůbec nepřáli a najednou už je pozdě něco změnit. Ze slušnosti tedy zaplatíte účet a jdete domů se skleslým obličejem. Takovou zkušenost má určitě mnoho z nás. Jak se však situaci s nepovedeným účesem preventivně vyhnout?
Vlastní průzkum
Dobrou volbou je poptat se u kamarádek a známých. Může se vám však stát, že i když byl někdo s kadeřnicí spokojený, vy prostě nebudete. Proto hledejte osoby, které mají podobný typ vlasů jako vy a jejich účes se vám líbí.
Vhodná úroveň stylisty
Rozhodující se samozřejmě také to, jakou úroveň vlasového stylisty si vyberete. Pokud se půjdete nechat ostříhat k nově začínajícímu stylistovi či kadeřnici, která stříhá již 30 let, bude to jistě rozdíl.
Konzultace účesu
Po příchodu do salonu by mělo nejdříve dojít ke konzultaci s kadeřnicí či kadeřníkem. Domluvte se na dané střihu, účesu, barvení a finálním stylingu. Přinést si můžete také fotografie, podle které byste přibližně chtěli ostříhat. Pomůže to kadeřnici v představě, jaký účes máte na mysli.
Buďte realističtí
Konzultace budoucího účesu probíhá také proto, abyste věděli, zda je vůbec zrealizovatelný a pro váš typ vlasů a obličeje vhodný. Někdy vám může kadeřník daný typ účesu vymluvit a vy budete nakonec rádi.
Nebojte se říct „ne“
Pokud se vás naopak kadeřník bude snažit přemluvit k určité barvě vlasů či střihu, o kterém jste si jistí, že ho nechcete. Nenechte se přemlouvat. Řekněte jednoduše „ne“, takto to opravdu nechci.
Osvědčená kadeřnice
Pokud už si najdete tu pravou kadeřnici právě pro vás, se kterou jste spokojení, raději neexperimentujte. Chodíte-li ke kadeřnici, která zná již vás a vaše vlasy a ví, co máte rádi, je to učiněný zázrak. Takové kadeřnice se držte!
Obrázek: goodhousekeeping.co.uk