Metoda 5,5 vám prozradí, jaký účes je pro vás ten pravý. Správná volba dle tvaru obličeje vás omladí až o 10 let

Fotografie: Depositphotos

Neomylná speciální metoda vám prozradí, jaký typ účesu se k vám nejvíce hodí. Délku a styl volí podle tvaru vašeho obličeje.

Jestliže chcete změnit svůj účes a nevíte si rady, který je ten pravý, můžete použít metodu 5,5. Oválný, kulatý a dlouhý obličej. Ke každému z nich se hodí jiné střihy a účesy. Ty pravé účesy pro váš typ obličeje vám dodají nejen eleganci a šmrnc, ale také ženskost. Objevte jednoduchý trik, díky kterému můžete mít dokonalý účes podle rad pařížských kadeřníků Luca Gauthiera a Davida Cohena.

Metoda vám poradí

Jestliže jste nerozhodní, může za vás rozhodnout spolehlivý metoda. Možná si přejete mít účes jako vaše oblíbená celebrita, je však důležité účes přizpůsobit vaší povaze, tvaru obličeje a samozřejmě také typu vlasů. Tato technika vám pomůže posoudit soulad vlasů s vašimi rysy a je vhodná a přesná. Jednoduše vám dá vědět, jaká délka vlasů je pro vás ta pravá a bude vám lichotit.

Na počátku si k zrcadlu musíte stoupnou s tužkou a pravítkem. Pravítko umístěte pod ušní lalůček a tužku pod bradu. Pokud je prostor mezi tužkou a pravítkem menší než 5,5 centimetru, jsou vhodnější krátké nebo středně dlouhé střihy. Naopak příliš velký prostor mezi těmito nástroji znamená, že vaše vlasy budou muset být dlouhé, aby ladili k vaší tváři. Pak už stačí jen zajít ke kadeřníkovi a nechat si udělat nový účes.

Jak docílit vznešenosti

Udržet své vlasy krásné není tak složité, jak se na první pohled zdá. Klíčová je jejich hydratace. Pro sublimaci vlasů a dodání lesku je navíc nezbytná výživná péče. Ideální je také nepoužívat na úpravu fén nebo žehličku na vlasy. Zvlášť v případě, že jsou vaše vlasy suché nebo poškozené. K suchým konečkům jsou náchylnější krepaté nebo kudrnaté vlasy. Je proto vhodné je hydratovat séry.

Fotografie: Pixabay

Nezapomeňte také, že neutrální šampon bez sulfátů a parabenů bude vaše vlasy lépe respektovat. Ideální je starat se o vlasy pravidelně. Kromě šamponu používat také balzám na vlasy a jednou za čas i vlasovou masku. Pokud chcete účes zafixovat, můžete použít lak na vlasy. Nikdy ho však nepoužívejte ve velkém množství, aby se vaše vlasy neponičili. Nezapomeňte vlasy pravidelně pročesávat.

Zdroj: Allure, Daniel Mikhael