7 nejčastějších chyb, kterých se dopouštíme při řízení auta. Neděláte je také?

Prvních pár měsíců po absolvování autoškoly jezdíme většinou předpisově, hlídáme si rychlost, nepoužíváme mobilní telefon za jízdy a vždy se připoutáme. Po čase, kdy řídíme opravdu každý den, pro nás začne být řízení stereotypní a začínáme být méně pozornějšími. Jaké nejčastější chyby při řízení následně děláme?

Špatně zařazený převodový stupeň

Chcete-li řídit efektivně a především ušetřit náklady na pohonné hmoty, dbejte na správné řazení převodových stupňů a zbytečně netrapte motor.

Náhlé brzdění

Pokud často brzdíte náhle, tedy velmi rychle a na poslední chvíli, rychleji opotřebujete brzdové destičky a zvyšuje se riziko a pravděpodobnost selhání brzd.

Jezdíte hned za dalším autem

Řidiči při jízdě často zapomínají na to, že auta před nimi se mohou zachovat nevyzpytatelně a jezdí velmi blízko aut, která jsou před nimi. Zachovávejte si bezpečný rozestup. Pokud se budete držet příliš blízko jiným autům, potencionálně ohrožujete sebe, ale i pasažéry druhého vozu. Stačí pár vteřin a nehoda je na světě a vy již nestihnete včas zareagovat.

Nedíváte se příliš do zrcátka

Po ukončení autoškoly často kontrolujeme řidiče ve zpětném zrcátku. Po čase už tuto činnost provádíme stále méně. Dívejte se do zrcátka pravidelně, i krátký pohled vás informuje o tom, co se děje vedle vás a za vámi.

Neopatrné parkování

Dbejte také na opatrnost při parkování, abyste neohrozili nejen sebe a své auto, ale také procházející osoby či projíždějící auta. Pokud budete při parkování najíždět na obrubník, můžete si auto poškrábat a přispíváte k opotřebení pneumatik.

Nepořádek ve vozu

Stavá se vám, že máte v automobilu více věcí než je zdrávo a jedná se především o nepořádek. Proveďte pravidelně jednou za pár měsíců očistu vašeho vozu. Budete se cítit v automobilu lépe a soustředit se nebudete na nepořádek, ale na řízení.

Hudba na plné pecky

Nebezpečí přichází i s posloucháním hudby v automobilu, a to především, když ji máte velice nahlas. Jste méně pozornými, nevšímáte si tolik věcí, které se kolem vás dějí a jste vystaveni většímu riziku nehody.

Zdroj: goodhousekeeping.co.uk