Vychytávka s bramborou za pár korun v zimě zabrání zamlžování skel v autě. Vyřešte letitý problém jednou provždy

Fotografie: Depositphotos

Jakmile si pořídíte své vlastní auto, uvědomíte si, kolik starostí může přinášet a že se vyplatí dělat i něco navíc, abyste zabránili možným problémům – třeba zamlžování skel. 

Vlastníte auto? Je to úžasná věc. Život se vám rapidně změní, jakmile se vám podaří získat řidičský průkaz a najednou jste schopní se dopravovat, kam je zrovna potřeba. Už nejste omezeni jízdními řády a můžete se dostat kamkoliv a kdykoliv. S výhodami ovšem přicházejí také povinnosti, bez toho by nebyla rovnováha. Naštěstí existují triky, které vám péči o vašeho pojízdného miláčka usnadní.

Zamlžování oken se stane minulostí

V zimě je celkem obtížné vstávat brzy a někam se dopravit, proto je výhodné mít auto. Nastoupíte, nastartujete, motor se rozehřeje a vám tak nebude zima. V tuto chvíli můžete radostně vyjet, jenže ono to má háček. Najednou se vám horší vidění a máte problém s tím, abyste skla dokázali očistit a u toho obstojně řídit.

Fotografie: Unsplash

Kolikrát už tato situace zapříčinila různé nehody? Je to nejen nebezpečné, ale zároveň i velmi otravné a můžete kvůli tomu zameškat důležité události. Jak takovou situaci vyřešit? Existuje mnoho způsobů, které by vás možná ani nenapadly. A nejlepší na nich je, že ani nejsou zas tak drahé a vlastně si nejspíše vystačíte i s tím, co máte doma. Jen do toho budete muset investovat trošku svého úsilí a času.

Co všechno tedy můžete využít

Začněte třeba bramborami. Nebojte se, že byste plýtvali, stačí vám jich opravdu málo. Brambor jednoduše rozkrojte na půl a přetřete s ním sklo. Nechejte chvíli působit, vezměte si papírovou utěrku a s tou sklo ještě jednou utřete. A to je vlastně vše. Využít můžete také citron. Postup bude stejný, jediným rozdílem je to, že před otřením je třeba skla umýt vodou. Nakonec je znovu osušte papírovou utěrkou.

Fotografie: Unsplash

Pokud máte pěnu na holení, potřete s ní skla a očistěte je utěrkami. Trochu vizuálně nehezké řešení je umístění otevřených plen (samozřejmě nepoužitých) do rohů palubní desky. Nebo můžete do čajových sáčků nasypat sůl a pověsit je k přednímu a zadnímu sklu.

Pokud patříte mezi ty, co kupují noviny, položte je na palubní desku. Absorbují přebytečnou vlhkost. Nebo můžete na stejné místo dát kávu zabalenou do kartonu. Také absorbuje přebytečnou vlhkost a její příjemné aroma bude bonusem.

Zdroj:

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]