Svobodná matka tří dětí se ocitla ve finanční tísni. Její 13letý syn ale udělal hrdinský čin, který vše změnil

Fotografie: Safranek-interia.eu / Creative Commons / Attribution 2.0

Museli šetřit každou korunu, aby se uživili. Svobodná matka se snažila postarat o tři děti, jak jen mohla. Její syn věděl, co by jí pomohlo, a tak se mu v hlavě zrodil plán.

Rodina z amerického Rena v Nevadě si opravdu nemohla vyskakovat. Jeden příjem sotva stačil na vyžití. Syn William Preston si plně uvědomoval těžkost situace, a tak pomáhal, jak jen mohl. Uklízel sousedům sklepy či sekal trávníky, aby mamince nějak finančně vypomohl. Věděl, že auto by se jeho mámě nesmírně hodilo kvůli práci. Kde na něj však vzít peníze?

Matka si nevěděla rady a syn to vše pozoroval

V posledních týdnech byla jeho matka opravdu zoufalá. Sama popsala situaci, ve které se nacházela, jako peklo plné bolesti, slz, hněvu a zmatku. Nevěděla si příliš rady a netušila, jak se postavit sama se třemi dětmi na nohy. Její 13letý syn si byl jejich těžkostí dobře vědom a usilovně přemýšlel, jak by mámě pomohl.

Viděl některá videa na internetu, jak děti překvapí své maminky a dají jim auto. Pro něj se to zdálo jako z říše snů, ale přesto začal podnikat kroky a pokoušel se najít nějaké levné auto. Nakonec se mu zadařilo. Narazil na inzerát ženy, jež prodávala bílý Chevrolet Metro z roku 1999. Cena byla více než příznivá, ani tak však neměl dostatek peněz.

Chlapec obětoval svůj herní Xbox

Jediná hodnotná věc, kterou sám měl, byl jeho herní Xbox. A tak ženě napsal, jestli by za něj auto nevyměnila. Majitelka auta nejdřív napsala, že ne. Po nějakém čase se však ozvala znovu a přistoupila na jeho nabídku. William byl nadšený. Nyní bylo potřeba vše oznámit mamince, aby si mohla auto převzít.

„Mami, koupil jsem ti auto,“ oznámil William. Ta se začala smát a pronesla něco ironického. William ji však ujistil, že si opravdu nedělá legraci. Matka zvážněla a vydala se s ním před dům. Opravdu tam stálo auto a majitelka, která překvapené Krystal předala papíry a klíče od auta. „Byly mi předány klíče a papíry k autu, byla jsem tak vyděšená a v šoku. Nemohla jsem uvěřit, že se to děje. Pak jsme nasedli do auta, hned to nastartovalo a jeli jsme,“ popsala první pocity Krystal.

Který puberťák koupí mamince auto

S touto neuvěřitelnou historkou se samozřejmě svěřila přátelům na facebooku. Příběh chlapce, který se snaží pomoci matce, zaujal i média. S rodinou pak televize natočila krátkou reportáž, v níž Krystal s Williamem popisují celý svůj příběh.Byla jsem na dně a najednou přijde můj malý syn a pomáhá mi,“ líčí matka. „Každý si v životě prochází těžkými chvílemi, ale z každé situace může vzejít něco dobrého, pokud ve svém životě máte někoho se srdcem na pravém místě,“ uzavírá dojatá matka.

Zdroj: USA Today

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*