Po umělém oplodnění přivedla na svět 3 děti jiné barvy pleti. Pravda za porodní událostí dohnala k slzám prakticky celý svět

Fotografie: Needpix

Mít dítě je to nejkrásnější, co můžete v životě zažít. Cesta tohoto páru k potomkům si získala velkou pozornost, přičemž není vůbec obtížné pochopit důvod.

V momentě, kdy se Aaron a Rachel Hallbertovi stali rodiči, by je rozhodně nenapadlo, že se zrovna jejich potomek stane centrem celosvětové pozornosti. Manželé už hodně dlouho chtěli mít vlastní děti, bohužel však měly problémy s početím. Proto se po úvahách rozhodli 3 děti adoptovat. To by nebyl problém, kdyby se – aspoň pro jejich okolí – nejednalo o děti tmavé pleti. Právě tak začaly vznikat problémy.

V rodině jsou odlišné barvy pleti

Pár rozebírá obsáhlou kritiku, které se jim po jejich volbě dostalo. „Hlavně na jihu Ameriky jsme si všimli toho, že pár světlé pleti s dětmi tmavé pleti vyvolává reakce. Ať už byly jakékoli, byly poměrně silné. Třeba v obchodě s potravinami se na vás kdekdo dívá s naprostým odporem. Stejně tak afroamerická matka, ta bude jen nevěřícně kroutit hlavou,“ sdělil Aaron v článku pro The Washington Post.

Noví adoptivní rodiče se však těmito ani dalšími reakcemi nenechali rozhodit či jinak ovlivnit. Byli zcela odhodláni poskytnout všem svým dětem ten nejlepší domov. Se svou novou rodinou byli Aaron i Rachel velmi spokojení. Brzy se k nim však dostala nečekaná zpráva. Dozvěděli se totiž o možnosti adopce embrya. Netrvalo dlouho a rozhodli se pro další děti.

Opět se rozrostou

Protože chtěl mít pár děti podobné těm adoptovaným, rozhodli se pro dvě embrya afroamerických dvojčat. Ta byla zmražena po dobu 15 let. „Pracovníci rozuměli našim myšlenkám a záměrům, aby se děti doma shodovaly v barvě kůže. Byli nám při rozhodování a dalších věcech velmi nápomocní stejně jako při výběru embrya,“ píše Aaron. Překvapením ovšem nebyl konec, protože jedno z embryí se rozpůlilo.

„Všechno jsme pak španělsky popisovali našemu lékaři, šlo o velmi ostrou španělštinu. Položil nám otázku, jestli jsme si naprosto jisti, že jsme implantovali dvě embrya. Což jsme potvrdili. Následně se ukázalo, že jedno se v Rachel opravdu rozdělilo na dvě,“ vysvětluje Aaron. Rachel tedy nakonec nebyla těhotná s dvojčaty, ale rovnou s trojčaty. Jejich příběh oběhl celý svět a získal mnoho ohlasů.

Rodiče si z kritiky nic nedělají

Převažují pozitivní reakce a velká gratulace těmto spokojeným rodičům. Ukazují totiž, že láska a mateřství překonávají DNA i barvu pleti. Ani jedno z toho nerozhoduje, jen touha po dětech. Embryo neboli zárodek je jedna z prvních fází individuálního vývoje jedince, respektive mnohobuněčného organismu. V typickém případě jde o živočicha nebo rostlinu. Proti tomuto způsobu se však ozývá i četná kritika a vedou se kontroverzní diskuse.

Oplodnění in vitro je často bráno jako zázračné řešení pro neplodné dospělé a páry, nejde ovšem o proces přátelský k dětem. Běžně zahrnuje selekci pohlaví, dělohu třetí strany i tvorbu „nadbytečných“ embryí. Ta jsou po úspěšném vložení na celé roky zmrazena a rodiče pak čeká obtížné rozhodování. Pokud už nechtějí za službu uchování platit, mají v zásadě jen tři možnosti – rozmrazit a zlikvidovat, věnovat na výzkum nebo anonymně darovat.

Zdroj: The Washington Post

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*