Inteligentní lidé mohou být velmi nebezpeční, nikdy člověk neví, co řeknou či udělají. Ale jaké jsou vůbec znaky takového inteligentního člověka, na to nelze odpovědět.
Lidé se již poměrně dlouho snaží zjistit, jak vypadají inteligentní jedinci. Dalo by se říct, že to jsou všichni lidé, kteří žijí na této planetě. Inteligence totiž neexistuje pouze jedna. Emoční, jazyková, prostorová, pohybová, hudební, to jsou jedny z mnoha typů. Proto by se lidé neměli dělit na inteligentní a ty ostatní. A když už by chtěl někdo porovnávat, měl by to dělat pouze u jedné z nich. Například sportovec bude mít o něco vyšší hudební inteligenci než třeba matematik. Dá se ale jakákoliv inteligence poznat na první pohled, toť otázka.
Inteligence není pouze jedna
Vědci po provedení značného množství výzkumů došli k jistému závěru. Inteligentní lidé se nebaví, nekomunikují a tvrdě pracují. Jsou disciplinovaní, ukáznění a předvídají. Nosí slušné, občas možná trochu i konzervativní oblečení a jsou vždy milí. Do tohoto závěru se zase obuli jiní vědci. Dle jejich názoru sice jsou takový to lidé inteligentní, ale emočně jsou k ničemu. Jejich EQ je tak nízké, že v normálním životě zkrátka nepřežijí. Musí mít vedle sebe někoho, kdo se o ně, alespoň v rámci možností, postará.
Podobných názorů a studií je mnoho. Inteligenti třeba zůstávají v soustředěni, i když je kolem nic neskutečný hluk. Nechlubí se svým úspěchem a svými vědomostmi. Možná ale jde i o víc než porazit IQ test a dostat se co nejvýš. V životě to ale je k ničemu, důležité je správné komunikování mezi sebou. Schopnost porozumět, ovládat své emoce a integraci s ostatními. Ale najdou se i takový, kteří aktivně bojují za zrušení testů inteligence. Jsou nepřesné a pro život nedůležité. Dr. Howard Gardner z Harvardské univerzity stále nechápe, proč by je někdo měl dělat.
Známý americký podnikatel
Občas si člověk o jiném člověku pomyslí, že je inteligentní po pár minutích rozhovoru. Ohromenost tím, jak jeho mysl funguje, jakým způsobem to říká i kolik o daném oboru ví informací. Ale co když to nemá s inteligencí nic společného a osoba je pouze nadšenec dané oblasti. Z toho důvodu nade vším je schopen trávit hodiny a mnohé o tom vidět. Ale jak velká by měla být hloubka uvažování, to nikdo neví. Dále můžete být dobří v plánovaní si věcí dopředu, jako je práce, rodina, či jak to bude s planetou za několik let.
Skvělým příkladem toho je Elon Musk. Viděl, že globální oteplování nakonec způsobí, že spalovací motory budou zastaralé, a vytvořil Teslu. Nyní panuje shoda v tom, že elektrická vozidla jsou budoucností a Elon Musk je inteligentní člověk, který se tam dostal jako první, a je díky tomu nejbohatším člověkem na světě. Smutné na tom je, že pro jednoho je každý odborník, kdo má hluboké myšlení, které nezískal ve škole, nýbrž během života. Musk totiž předvídal dalekou dopředu, a proto založil Teslu.
Rada na závěr
Testy nemohou změřit lidskou inteligenci. Každý člověk je inteligentní nějak jinak a jinak to i dává najevo. Není to jenom o vyšším IQ, ale o souboru vlastností, jenž tvoří danou lidskou bytost. Zahrnuje například porozumění, tvořivost, bystré myšlení či seberegulaci. Každý člověk je unikátní a to, že dle výzkumů je inteligentní člověk vysoký, klidný a přemýšlivý, tak to neznamená, že vy inteligentní nejste. Nebojte se postavit před zrcadlo, dát bradu vzhůru a vyjít do ulic sebevědomě. Sebevědomí totiž ještě nikdy nikoho nezabilo.
Zdroj: UP Journey
Napište komentář