Spousta žen si potrpí na pěkné květy. Moc rády je dostávají a ještě raději si s nimi zdobí interiér svého domova. Často se nám ale stane, že květiny rychle zvadnou. Víme, jak tomu zamezit.
I přesto, že jim věnujeme maximální péči, po čase nám květiny zvadnou. Můžeme je denně zalévat, dopřát jim dostatek slunečního světla i kvalitní hnojení, ale ony se prostě rozhodnou, že uhynou. Uschlá květina rychle mění svůj vzhled a nepůsobí v našem domě vůbec útulně. Často také dochází k opadávání jejich květů a tak nám působí jen další nepořádek. Existuje ale jednoduchý trik, kterým můžeme životnost naší květiny prodloužit.
Příčin je mnoho
Důvodů, proč květina po čase uhyne, je opravdu mnoho. Může se jednat o naši nedostatečnou péči, ale naopak i o tu přehnanou. Každá květina má na svůj růst jiné požadavky a ty je potřeba pečlivě dodržovat.
Jsou totiž květiny, které potřebují zalévat denně, ale naopak i takové, kterým to vyhovuje jednou týdně. Stejně tak má každá květina odlišné nároky na teplo, sluneční svit, ale velký vliv může mít například i průvan.
Pokud si tedy do našeho domova nějakou květinu pořídíme, je zapotřebí si o péči o ní nastudovat co nejvíce je možné. Můžeme se zeptat rovnou v květinářství nebo zahradnictví, kde květinu kupujeme. Další informace jednoduše můžeme vyhledat na internetu, nebo se zeptat někoho, kdo má stejnou květinu doma. Problémem mohou být ale také paraziti nebo houbovité onemocnění.
Bránit se můžeme chemií, lepší ale je se jí vyhnout
Proti parazity můžeme naše květiny chránit pomocí chemických postřiků. To je ale věc, které se snaží ve většině případů odborníci vyhnout a stejně varují před těmito přípravky i majitele květin. Tyto postřiky mohou být nebezpečné nejen pro nás, ale hlavně pro naše děti a domácí zvířata. Vždy je proto lepší zvolit přírodní cestu ošetření květiny. Jednu takovou radu od zahradníka máme.
Jako ochrana před houbami a parazity nám postačí jednoduché zápalky. Ty zapíchneme ve vzdálenosti asi 5 cm od rostliny do země, a to jejich hlavičkou dolů. O rostlinu se staráme obvyklým způsobem, jako by tam žádná sirka nebyla.
Po 48 hodinách sirku vytáhneme a zkontrolujeme, mělo by dojít k tomu, že veškerá síra ze zápalky se vsákne do země. Tento jednoduchý trik naši květinu ochrání před napadením houbami, protože síra má nepřekonatelné fungicidní účinky.
Zdroj: Fabiosa