Lahev od vína v květináči jako skvělá metoda zalévání rostlin, každý po ní šílí

Fotografie: Depositphotos

Pokud jedete na týdenní dovolenou, je jednou z vašich starostí také to, jak bude postaráno o květiny v bytě. Možnost nabízí prázdná lahev od vína.

Ne každého baví se pravidelně starat o rostliny v domě, chcete je však mít pro hezčí a útulnější vzhled interiéru. Abyste je nemuseli neustále zalévat, zkuste jednoduchý trik, díky němuž máte na několik dní vystaráno. Pomoct by vám tak mohl i v případě, kdy jedete na dovolenou či pracovní cestu a nebudete chvíli doma. Stačí vám na to jen hřebík nebo tenký vrták a chvíle strpení.

Fotografie: Unsplash

Nezapomeňte z lahve sundat etiketu

Najděte si jakoukoliv prázdnou lahev a do ní patřící korkovou zátku. Na hrdle nesmí být obyčejné šroubovací víčko z plastu ani plechu, jelikož by prokapávalo rychleji než je potřeba. Do korku udělejte shora dolů díru pomocí hřebíku, drátu nebo tenkého vrtáku. Poté stačí jen lahev napustit plnou vody a zarazit zátku zpět dovnitř. Nezapomeňte ji však zbavit etikety a lepidla, které se skrývá pod ní.

Fotografie: Unsplash

Můžete ji buď pracně seškrábat nebo nechat přes noc namočenou ve vodě a lehce sloupnout. Zbavíte se tak mnohem snáze i samotného lepidla zpod etikety a do květináče se vám nedostanou žádné nežádoucí chemikálie. Lahev už pak jen stačí vzít a zarazit ji do květináče korkem dolů tak, aby z ní pomalu odkapávala voda. Dostaňte ji až ke kořenům rostliny, pokuste se je však nepoškodit.

Na větší květináče potřebujete více vody

Jedna středně velká rostlina by měla být tímto způsobem zásobena dostatkem vody na několik dní, větší keříky, stromky nebo květiny si však budou brát více vody. Potřebují tak i větší lahev, popřípadě z opačné strany květináče zarazíte druhou. Některé rostliny mohou být také náročnější na potřebné množství vody na den, pro ně zvolíte namísto korku šroubovací víčko s malinkými otvory.

Takto zajistíte rychlejší výdej vody, nevydrží vám však po tak dlouhou dobu. Proces byste mohli lehce zbrzdit tak, že pod víčko vložíte kus látky, který zpomalí odkapávání vody.

Další z možností, jak předejít okamžitému vyprázdnění lahve, je zalití květináče před tím, než do něj tento zavlažovač zarazíte. Pokud bude mít rostlina dostatek vláhy, nebude tak rychle vysávat vodu z lahve, kde vydrží déle.

Dovolená bez starostí

Pokud se tedy chystáte z domu, určitě zvažte naplnit si takto lahev od vína. Vaše rostliny by tak bez vás mohly zvládnout týden až deset dní. Pro jistotu nezapomeňte květináč pořádně zalít a lahev naplnit až po okraj, aby z ní odkapávalo co nejdéle. Pak už si můžete naskládat kufry do auta a vydat e bezstarostně na dlouhou cestu za zábavou, odpočinkem, památkami či čímkoliv jiným, co vás láká.

Zdroj: BalconyGardenWeb

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]