Péče o orchideje může být snadná díky těmto šesti radám, které s tím značně pomohou

Že je péče o orchideje velmi náročná? Nemusí tomu tak být. Stačí znát základních 6 věcí, které je třeba dodržovat. Jaké to jsou? Podívejte se s námi. Najednou zjistíte, že pečovat o tyto rostliny není tak složité, jak si mnoho lidí myslí. Výsledkem bude, že budou nádhernou ozdobou vašeho bytu. Jejich květ je něco, co rozhodně umí přitáhnout pozornost.

Zjistěte věk vaší orchideje

Máte problémy s tím, že vám rostlina nekvete? Důvodem nemusí být to, že se o ni špatně staráte. Důvodem může být i to, že je velmi mladá. V takovém věku málokdy rozkvete. Nechte ji, ať vám povyroste. Teprve až když bude mít 5 – 10 listů se dá předpokládat, že je připravena ke květu. Poté by se vám měla odměnit svou krásou.

Dejte ji na správné místo

Péče o orchideje souvisí také s místem, kde se nacházejí. Nutno říci, že základem je prostor, kde je dostatek světla a kde na ni přímo nesvítí slunečné paprsky, které ji mohou spálit. Dejte si pozor na změny místa, které orchideje špatně snáší. Raději si důkladně promyslete, kam ji umístíte a daný prostor již neměňte. Jedině tak se jí bude dařit.

Sledujte její kořeny

Vhodné je umístit ji do skleněného květináče. Nejenom, že to originálně vypadá, ale také budete mít na očích její kořeny. Snadno tak zjistíte, že se s nimi něco děje. Také snadněji zjistíte, zda je vaše zálivka dostačující, nebo nikoliv. V neposlední řadě lépe odhadnete o pravou chvíli pro její případné přesazení.

Dopřejte ji dostatek světla

Nejenom, že byste ji měli umístit na prosvětlené místo, které pokud možno neměňte. Jestliže je to možné, snažte se jí dodat dostatek světla i uměle. Hlavně v zimních měsících je na místě použít jako zdroj různé lampy. Správná péče o orchideje vyžaduje, aby měla denně světlo i 12 hodin. Pokud chcete své pěstitelské umění posunout o pořádný kus dopředu, investujte do speciálních lamp, které jsou určené právě pro rostliny.

Udržujte konstantní teplotu

Péče o orchideje by měla zahrnovat také hlídání teploty, kterou má místo, kde se nachází. Rostlina nemá rána přílišné výkyvy teplot. A to jak ve dne, tak v noci. Ideální je pro ni teplejší prostředí s dostatkem vlhkosti. Během noci by teplota neměla oproti denním klesnout o více než 6 stupňů. V létě je možné umístit ji dokonce i ven. V chladných měsících se toto nedoporučuje. To je lepší umístit květinu do zimní zahrady.

Zalévejte správně

Poslední tip se týká zalévání, které by mělo být také správné. Ideální je zalévat až ve chvíli, kdy půda začne schnout. Také je vhodné dodávat jí vláhu ze spodní části květináče, tedy s využitím mističky s vodou. Ta by měla být pokud možno odstátá a měla by mít pokojovou teplotu. Nejlepší možností je však zachytávání dešťové vody a zalévání právě s ní.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]