Adrenalinový zážitek turistů už zapříčinil nejeden úraz. Pláž těsně vedle letiště láká k nebezpečné zábavě

Fotografie: Depositphotos

Nebeská pláž s čistým bílým pískem, azurové moře, klid. To vše si turisté užívali do okamžiku, než se objevilo letadlo a všechny překvapilo dramatickým startem.

Karibik je skutečným rájem pro všechny turisty, kteří plánují dovolenou v kterékoliv roční době. Nebeské pláže, horké klima, celoroční teplota okolo 27 °C a nekončící zábava. Na karibském ostrově Svatý Martin se můžete v klidu koupat v moři a jen pár metrů nad vámi se budou vznášet letadla. Přistávací dráha na letišti začíná hned za plotem pláže a níže v krátkém videu můžete vidět okamžik, který turistům naprosto vyrazil dech.

Fotografie: Depositphotos

Ostrov Svatý Martin

Je ostrovem souostroví Malých Antil východní části Karibského moře. Svatý Martin byl objeven Kryštofem Kolumbem a jeho původním názvem bylo Soulinga, což znamená město soli. Proslulý je světově známou pláží Maho, kterou turisté navštěvují nejen pro její čistě bílý písek a azurové moře, ale i pro adrenalinový zážitek.

Fotografie: Pixabay

Letiště princezny Juliany

Známé je také jako Mezinárodní letiště Svatý Martin. Slouží jako hlavní vstupní brána oblasti kolem ostrova. Slavnostně jej otevřela princezna a pozdější královna Juliana roku 1944. Dříve sloužilo letiště pro vojenské účely. Betonová přistávací dráha letiště měří 2180 metrů začíná ihned za plotem pláže.

Fotografie: Depositphotos

Drama na pláži

Karibská pláž Maho je proslulá především pro dramatický zážitek, kvůli kterému se sem sjíždí tisíce turistů z celého světa. Obrovská letadla se snášejí tak nízko nad pláží, že mají lidé skoro pocit, jako by se mohli dotknout podvozku.

Adrenalinový zážitek už zapříčinil nejeden úraz, kdy se dychtiví pozorovatelé postavili příliš blízko. Cedule rozmístěné v okolí letiště varují před možností úrazu s následkem smrti. Co se může stát při startu letadla, na to se podívejte v krátkém videu.

Zdroj: UberAlles

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]