Tento bod na chodidle stiskněte každý den a uvidíte, co se stane s vaším tělem! Akupresurní rada nad zlato

Fotografie: Pixabay

Čas od času se ve své kůži necítí řada lidí. Trápí je třeba bolesti kloubů či stres. Ačkoliv už vyzkoušeli vše, tak jim nic nepomohlo. Zde se pak nabízí využití akupresury.

Akupresura je součástí alternativní medicíny. Jejím základem je tlaková stimulace aktivních bodů, které se nacházejí různě po těle. Tato metoda pochází ze starověké Číny, je tedy velmi stará a ověřená v praxi po staletí. Používá se i v dnešní době s dobrými výsledky. Může se provádět manuálně použitím prstů i různých ostrých hrotů. Když se ji naučíte správně provádět, pomůže vám od nejrůznějších zdravotních problémů.

Na těle máme akupresurní body

Akupresurní body jsou místa lidském těle, která na stlačení reagují impulzem. Ten může být silný i bolestivý. Masírování těchto bodů se využívá ke stimulaci jednotlivých vnitřních orgánů a k posílení jejich funkce. Nejznámější body jsou ploskách chodidel a na dlaních. Jejich masírováním si ulevíte od aktuálních potíže, nemoc jimi ale nevyléčíte. Na to je třeba pamatovat. Pro okamžitou pomoc je ale akupresura dobrou metodou.

Bod LV3 Tai Chong

Na chodidle se nachází bod označovaný jako LR3 neboli Tai Chong, který příznivě ovlivňuje zdraví po všech stránkách. Jak najít tento bod? Jednoduše, umístíte palec na místo na chodidle, kde se palec setkává s dalším prstem a posunete jej o dva prsty dolů. Jeho stlačováním se mírní stres, bolesti dolní části zad, menstruační křeče, nespavost a úzkost.

Masáž provádějte několikrát za den

Aby došlo ke zlepšení zdravotního stavu, je třeba tento bod stlačovat několikrát za den. Bod LV3 detoxikuje organismu a játra, podporuje krevní oběh. Velkou výhodou je, že si touto formou akupresury dokážete sami pomoct od nepříjemných pocitů. Nejste tedy odkázáni na něčí spolupráci. Bod lze masírovat kdykoliv během dne

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*