Bolest hlavy pomůže vyřešit akupresura. Stačí zatlačit na správné body

Bolest hlavy trápí čas od času každého. Pokud se objeví. Sáhne řada z nás po prášku. To je velká chyba. Jak proto, že jsou plné chemie, tak proto, že práškem neřešíme příčinu, ale jenom potlačujeme to, co nám říká náš mozek. Pokud se chcete bolestí zbavit, je třeba na to jít správně.

Použijte tlak na správná místa

Bolest hlavy se dá zmírnit a také zastavit tlakem na správná místa. Pojem akupresura dnes není nic neznámého a právě na ní je tento postup založený. Důležité je jediné. Vědět, kde daná místa v oblasti vaší hlavy jsou. A to vám řekneme my.

Čelo

Jedno z míst je na vašem čele.  Jde o místo, kterému se také říká takzvané třetí oko. Zde je jeden z velmi důležitých bodů, který dokáže eliminovat bolest hlavy včetně migrén, stejně jako dokáže zmírnit i různá nepříjemná napětí.

Spánky

Dalším místem, kde je vhodné vyvinout tlak, pokud se chcete zbavit bolesti hlavy, jsou vaše spánky. Je to jak spánek pravý, tak i levý. Na oba dva zatlačte a díky tomu podpoříte krevní oběh a tím můžete napomoci i zmírnění problémů, které s bolestí hlavy souvisí. Tyto body se vyplatí stimulovat také ve chvíli, kdy se cítíte unaveni a zcela bez energie.

Zadní část krku

I zde najdete jeden ze zajímavých bodů, které je na místě stimulovat. Jak pro potlačení bolesti, tak i z důvodu, že vám může pomoci se celkově uvolnit. Tento bod je tedy vhodným místem ke stimulaci i ve chvíli, kdy jste dlouhodobě ve stresu, či potřebujete odpočinek.

Ušní lalůček

I tady jsou celkem důležité body, které využívá akupresura. Jak pro zmírnění bolestí, tak pokud chcete celkově ulevit své psychice i svému tělu. U některých lidí může být toto místo také poměrně známou erotogenní zónou.

Další místa na uchu

Ucho má ještě několik dalších bodů, na které je vhodné se zaměřit. Jeden je v oblasti, kdy je ucho spojeno s vaší hlavou. Tato stimulace odstraní jak bolest hlavy, tak může pomoci při hučení v uších, ale i různých infekcích.

Další bod potom najdete přímo v ucho. Pokud ho stimulujete správně, tak pocítíte určité změny s ohledem na zmírnění napětí jak v celém vašem těle, tak i zmírnění napětí ve vašich svalech.

A potom je tu ještě vrchol vašeho ucha. Jde vlastně o nejvyšší bod na vašem uchu. I jeho stimulace uleví od bolestí. Ale nejenom ve chvíli, kdy vás bolí hlava, jelikož tento bod je vhodné stimulovat i ve chvíli, kdy vás bolí záda.

Ruka

Správné body ke stimulaci jsou také na vaší ruce, na spojnici palce a ukazováku. Kromě zmírnění bolestí dokáže stimulace tohoto bodu ulevit třeba od nevolností, od žaludečních problémů, stejně jako třeba od závratí.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]