Určité příznaky se nevyplácí podceňovat. Mohou značit, že se blíží mrtvice

Nikdy nepřijde z ničeho nic. Vždy dá tělo vědět, že se mrtvice blíží. Stačí se na chování těla soustředit a nepodceňovat tyto příznaky. V tu chvíli zjistíte, že s vámi není něco v pořádku. Následný postup by měl být celkem jasný. Je třeba neprodleně vyrazit k lékaři, který provede příslušné testy, nasadí léčbu a může si vás i nechat v nemocnici na pozorování. 

Ochrnutí

Později se skutečně mohou objevit projevy, které vám znemožní chodit a nohy vás jednoduše přestanou poslouchat. Na počátku ale bude spíše stav, kterým je ochrnutí obličeje. Najednou se může jevit jako zkroucený, bez známek mimiky. Někdy může dojít k tomu, že se zakřiví také ústa. Koutky mohou směřovat dolů, nebo se může objevit také tvar pusy do písmene „o“.

Problémy se zrakem

I ty mohou naznačovat, že se blíží mrtvice. Může dojít jak k celkovému zhoršení vašeho vidění, tak může docházet i k tomu, že se začne měnit vaše zorné pole. Na to pozor i ve chvíli, kdy například řídíte auto. Můžete řadu věcí přehlédnout.

Závratě

Ty napovídají, že se může blížit mrtvice. Najednou se vám zatočí hlava a vy začnete vrávorat. Později může dojít dokonce i k tomu, že vážně spadnete. Toto všechno může být klidně doprovázeno i ztrátou vědomí. V tu chvíli se nerozezná, zda byla původem pádu závrať, nebo druhý problém. Každopádně oba dva na mrtvici ukazovat mohou.

Nevolnosti

Nejsou až tak běžné u mužů, ale objevují se hlavně u žen. Samozřejmě je třeba nejprve vyhodnotit, z čeho daná nevolnost je. Může jít o jídlo, počasí, teplotu a další věci. Pokud stav nemá logické vysvětlení, raději volejte lékaře.

Na pomoc je velmi krátká doba

Pozor na fakt, že tyto příznaky mrtvice je třeba řešit v podstatě okamžitě. Lékaři se shodují na tom, že lékařská pomoc by měla přijít nejdéle do 15 minut od daného příznaku. Jinak už může být dokonce pozdě.