Aromatický přírodní odvar pomůže rychle vyléčit zánět průdušek

Fotografie: Freepik

Recepty pocházející z prastarého lidového léčitelství jsou doslova pokladem. Připravte si společně s námi blahodárný odvar z bobkových listů, který doplní celou řadu vitamínů a minerálů. Bohatý je například na draslík, hořčík, měď, mangan, vápník, železo, zinek, selen, vitamín B. Pomůže především při respiračních onemocněních.

Jaké ingredience budete potřebovat na aromatický odvar?

Obstarejte si následující suroviny:

  • 6 až 8 sušených bobkových listů
  • 250 mililitrů vroucí vody
  • 6 lžic hnědého cukru nebo medu
  • šťávu z jednoho citronu
Fotografie: Pixabay

Jak postupovat při přípravě odvaru?

Do malého rendlíku si vlijte čtvrt litru vroucí vody, přidejte do ní bobkové listy a svařte. Pak nechte stát asi deset minut, aby se listy vavřínu dobře vylouhovaly. V další fázi oslaďte odvar medem nebo hnědým cukrem, zakápněte citronovou šťávou, důkladně promíchejte lžící a máte hotovo. Léčivou směs uchovávejte před konzumací vždy v chladničce.

Fotografie: Pixabay

Jak odvar z bobkových listů popíjet a proč je vlastně tak léčivý?

Doporučuje se konzumovat alespoň tři lžičky odvaru denně. Léčbu provozujte do té doby, než se vám uleví od respirační nemoci. A proč je vlastně sirup tak blahodárný? Bobkový list má totiž celou řadu příznivých účinků.

Skvěle organismus detoxikuje, má protizánětlivé vlastnosti, dokáže zklidnit i trávení a snížit krevní cukr. S oblibou se používá i k dezinfekci ovzduší, jeho aroma je antiseptické podporuje dobrou koncentraci. Mnoho zapálených kuchařek si bez něj však neumí představit ani své vaření. Je nenahraditelnou součástí omáček, nebo polévek.

Fotografie: Freepik

Použití bobkového listu jinými metodami

Z bobkových listů můžete vyrobit mnoho léčivých tinktur, nejen sirup na respirační nemoci. Vhodný je list vavřínu například pro diabetiky (reguluje hladinu cukru v krvi). Stačí několik sušených bobkových lístků umlít na prášek a ten pak v množství asi jedné osminy lžičky konzumovat cca 2x denně.

Přírodní prášek vždy zapijte čajem nebo čistou vodou. Listy vavřínu jsou velice oblíbené i co se týká tlumení kloubních bolestí. Připravte si roztok do koupele tímto způsobem: 3 malé šálky bobkových listů přelijte převařenou vodou (3 litry) a nechte 60 minut chladnout a louhovat. Lázeň si dopřejte podle potřeby po dobu čtvrt hodiny. Budete se cítit jako znovuzrození.