Aromatický přírodní odvar pomůže rychle vyléčit zánět průdušek

Fotografie: Freepik

Recepty pocházející z prastarého lidového léčitelství jsou doslova pokladem. Připravte si společně s námi blahodárný odvar z bobkových listů, který doplní celou řadu vitamínů a minerálů. Bohatý je například na draslík, hořčík, měď, mangan, vápník, železo, zinek, selen, vitamín B. Pomůže především při respiračních onemocněních.

Jaké ingredience budete potřebovat na aromatický odvar?

Obstarejte si následující suroviny:

  • 6 až 8 sušených bobkových listů
  • 250 mililitrů vroucí vody
  • 6 lžic hnědého cukru nebo medu
  • šťávu z jednoho citronu
Fotografie: Pixabay

Jak postupovat při přípravě odvaru?

Do malého rendlíku si vlijte čtvrt litru vroucí vody, přidejte do ní bobkové listy a svařte. Pak nechte stát asi deset minut, aby se listy vavřínu dobře vylouhovaly. V další fázi oslaďte odvar medem nebo hnědým cukrem, zakápněte citronovou šťávou, důkladně promíchejte lžící a máte hotovo. Léčivou směs uchovávejte před konzumací vždy v chladničce.

Fotografie: Pixabay

Jak odvar z bobkových listů popíjet a proč je vlastně tak léčivý?

Doporučuje se konzumovat alespoň tři lžičky odvaru denně. Léčbu provozujte do té doby, než se vám uleví od respirační nemoci. A proč je vlastně sirup tak blahodárný? Bobkový list má totiž celou řadu příznivých účinků.

Pokračujte ve čtení článku na další stránce

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]