Matka byla prohlášena za mrtvou. Rodina strnula hrůzou, když na pohřbu uslyšela klepání z rakve

hnědá rakev
Fotografie: Freepik

Pohřební obřady v jihoamerickém Ekvádoru nabraly skutečně šokující směr. Matka rodiny, kterou všichni považovali za mrtvou, začala totiž zevnitř klepat na rakev.

Zcela neuvěřitelný okamžik byl zachycen na videu. Ekvádorské ministerstvo zdravotnictví proto nyní vyšetřuje, jak mohla být Bella Montoya prohlášena za zesnulou. Evidentně k tomu totiž došlo zcela neprávem. Během páteční pohřební vigilie se její rakev začala výrazně třást. „Její levá ruka narazila do boku rakve, která se celá otřásla,“ popsal celou věc místním médiím její syn Gilbert Balderán. Informaci poté převzal ještě deník New York Post.

Dostala se do stejné nemocnice, která ji pohřbila

Okamžitě byla samozřejmě přivolána lékařská pomoc. Zcela zřejmě živá Montoya byla vytažena z rakve a položena na nosítka. Podle Balderána se celá vigilie konala jen 4 hodiny poté, co matku za mrtvou prohlásil lékař, který také vydal úmrtní list. Příčinou podle něj měla být zástava srdce a zastavení činnosti plic. Gilbert ovšem věří, že jeho matka trpí katalepsií. Jde o stav, během kterého tělo zcela ztuhne, dojde i ke zpomalení tělesných funkcí.

Právě to mohlo být příčinou skutečnosti, že byla lékařem prohlášena za mrtvou. Stejně chybné vyhodnocení přišlo i od nemocničního personálu. Po překvapivém vývoji situace Montoya směřovala do stejné nemocnice, ve které byla stanovena chybná diagnóza. Teď je žena ve stabilizovaném stavu. Podle tvrzení syna také vykazuje celkové známky zotavení. „Moje matka je na kyslíku, srdce jí bije pravidelně,“ uvedl syn pro média.

Nejčastější příznaky signalizující, že se velmi rychle blíží smrt

Kontrola nemocnice i lékařských postupů

Konstatoval také, že jí lékař stiskl ruku, na což zareagovala. Důsledkem události je také zahájení vyšetřování ekvádorského ministerstva zdravotnictví. Cílem je přirozeně objasnit, jak mohla být žena zrovna v nemocnici prohlášena za mrtvou. Loni se něco podobného stalo rodině 3leté dívenky. Během jejího pohřbu se totiž zamlžovalo jedno ze skleněných okének na malé rakvi. Byla nalezená také živá, o nějakou dobu později však skonala v nemocnici.

Rodina Monytoya i její přátelé jsou z událostí stále v šoku. Balderán to také popsal jako „zázrak od Boha“, přičemž vyjádřil pevnou naději, že se jeho matka opět uzdraví. „Teď se jen modlím, aby se zdraví mojí maminky opravdu zlepšilo,“ dodal. Chci ji zase živou a po mém boku.“ Proběhnuvší incident také vyvolal mnoho velmi vážných otázek ohledně lékařských postupů během konstatování smrti pacientů. Tento výsledek nemusí nastat pokaždé.

Zdroj: BBC

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]