Bezdomovec vrátil peněženku plnou peněz. Jako nálezné dostal práci

Když něco najdete, máte nárok na nálezné. Zcela netradiční dostal bezdomovec, který nalezl peněženku plnou peněz. Neponechal si ji, jak je tomu u lidí na okraji společnost zvykem, ale rozhodl se že ji vrátí. jeho příběh následně doslova obletěl svět. Bezdomovec Woralop žil v Thajsku na ulici, ale nález peněženky mu změnil život.

Den jako každý jiný

Vypadalo to že daný den bude jako každý jiný. Bezdomovec bloumal ulicemi a hledal místo kde bude moci složit hlavu. Najednou nalezl ztracenou peněženku. Rozhodl se podívat dovnitř a když uviděl obnos který se v ní nacházel, byl šokován. Za nalezené peníze by si našel bydlení, koupil oblečení i dostatek jídla. On to však neudělal.

Peněženku se rozhodl odevzdat

I když byla možnost nechat si peníze lákavá, Woralop se rozhodl že si je neponechá. Že peněženku odevzdá a dál bude žít s prázdnou kapsou. S peněženkou se dostavil na místní policejní služebnu, kde ji nahlásil jako nález. Policie ji přijala a vše zapsala do protokolu.

Majitel byl štěstím bez sebe

Hned druhý den policie kontaktovala majitele peněženky, že se našla. Ten byl velmi šťastný a ihned si pro ni jel. Ještě šťastnější byl proto, že v ní nic nechybělo. Ptal se proto kdo ji našel. Policisté mu řekli že jeden z místních bezdomovců. Muže začal jeho příběh zajímat a spolu s policií vyrazil na místa, kde se Woralop zdržuje nejčastěji. Velmi brzy ho našli.

Finanční nálezné nedostal

Muž kterému peněženka patřila dal bezdomovci na výběr. Buď dostane klasické finanční nálezné, které bude štědřejší než je zvykem. Nebo mu může dát práci ve své továrně v Bangkoku. Zde bude pracovat za klasickou mzdu. K práci náleží také možnost jednoduchého ubytování. Většina bezdomovců by jistě sáhla po penězích, ale tento nikoliv. Během pár vteřin odpověděl, že chce pryč z ulice a práce i byt jsou tím nejlepším, co může dostat.

Začal žít běžný život

Muž je nyní velmi spokojený se svým životem. Práce ho baví, má peníze, i kde složit hlavu. A to vše jenom proto, že se zachoval čestně. Že si neponechal peníze které mu nenáleží, ale že je šel odevzdat tak, jak by to udělal každý slušný člověk.