Vzdušné tvarohové pokušení bez mouky připravíte za chvilku a za pár korun – po tomto receptu jste toužili roky

Úžasně voňavý dortík s lahodnou chutí a neuvěřitelně nadýchanou houbovitou strukturou vám zabere jen pár minut přípravy a potěšíte jím celou rodinu.

Jednodušší dort už si lze připravit jen stěží. Přitom je to jeden z nejuspokojivějších dezertů, které si můžete představit. Upéct ho přitom zvládne i začátečník během pár minut. V postupu totiž nenajdete žádné složitosti ani zvláštnosti. Prostě jen smícháte přísady a upečete. Pokud máte doma spoustu tvarohu a pár vajíček, považujte tento dort již prakticky za hotový.

Na tvarohový koláč bez mouky budete potřebovat

  • Tvaroh – 500 g
  • vajíčka – 4 ks
  • cukr – 3 až 7 lžic (podle chuti)
  • sušené rozinky nebo jiné ovoce – dle chuti
  • zakysaná smetana – 2 lžíce
  • kukuřičný škrob – 2 lžíce
  • vanilkový extrakt – ½ lžičky
  • kakaový prášek na posypání

Návod na přípravu

Vyklepněte čtyři vajíčka a oddělte bílky od žloutků. Žloutky vyšlehejte s cukrem do bělavé a napěněné konzistence. Přidejte k nim tvaroh, zakysanou smetanu, kukuřičný škrob a vanilkový extrakt a vyšlehejte do hladké směsi.

Oddělené bílky v samostatné misce vyšlehejte na pevný sníh, aby po vytažení metliček na povrchu zůstávaly pevné špičky. Jemnými krouživými pohyby lžící nebo špachtlí pak vmíchejte sníh do tvarohové směsi a vypracujte homogenní hmotu. Do těsta pak vmíchejte podle chuti rozinky nebo jiné sušené ovoce, které v případě potřeby nakrájejte na malé kousky.

Pak nalijte hmotu do kulaté dortové formy o průměru kolem 20 cm, vystlané ze všech stran pečicím papírem, povrch uhlaďte stěrkou do roviny a vložte formu do trouby rozehřáté na teplotu 180 °C. Pečte dort přibližně 30 až 40 minut. Pak ho nechte zvolna zchladnout, povrch posypejte kakaovým práškem a poddávejte.

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*