Bezohledný řidič ve videu zablokoval cestu projíždějící sanitce. Jeho chování vyvolalo na internetu bouři hněvu

Fotografie: Depositphotos

Když na silnici projíždí sanitka, povinností každého řidiče je okamžitě uvolnit záchranné službě cestu. Tento řidič si však myslel své.

Když v jedné z varšavských ulic začalo hořet auto, vyjela na pomoc záchranná služba, která musela po své cestě čelit velmi rušnému provozu. Jakmile však všichni řidiči viděli modrá blikající světla okamžitě vytvořili prostor, aby vozu umožnili průjezd. Když ale záchranka projížděla, vynořila z protisměru bílá Toyota, která ji cestu zablokovala. Na záběry se můžete podívat níže.

Šokující video z Varšavy

Během nedávné noci se v jedné z varšavských ulic stal incident, kdy začala hořet auto. Když se však na místo chystala dorazit záchranná služba, nikdo nečekal, že její příjezd bude trvat téměř jednu hodinu. Rychlou akci překazil řidič bílého vozu Toyota, který se rozhodl, že vjede na uvolněnou cestu a z kolony odjede v protisměru. Záběry z incidentu zveřejnil na svém youtubovém kanále uživatel Stop Cham.

Fotografie: Unsplash

Pokud se dobře podíváte, na záběrech lze vidět, jak se řidič bílého vozidla rozhodne vyjet v protisměru z kolony, čímž však po chvíli zabrání průjezdu záchranné služby. Řidič se nakonec otočil a zaparkoval tak, aby mohl vůz projet. Po zveřejnění videa na internet byli však všichni uživatelé YouTube šokováni – netrvalo to dlouho a objevily se komentáře jako například: „Toto je příklad řidiče, pro kterého život jiného člověka nic neznamená.“

Vždy dejte přednost sanitce

Jednou z nejzákladnějších povinností každého řidiče je dát přednost sanitce, která se musí co nejrychleji dostat na místo nehody, aby zachránila něčí život.

Většina lidí si to jistě uvědomuje, ale jak můžete vidět na tomto příkladu, stále existují lidé, kterým to není zcela jasné. Tento člověk kvůli svému bezohlednému chování ohrozil jak svůj život, tak i životy lidí, kteří na záchranáře čekali.

Fotografie: Unsplash

Na video, které se stalo virální po celém internetu, se můžete podívat níže. Každý uživatel, který jej shlédnul však připisuje řidičovi bílého vozu riziko, které svou nedbalostí způsobil – a není se vlastně ani čemu divit. Každý správný držitel řidičského průkazu by měl vědět, že jakmile za sebou vidí modrá blikající světla, je na čase ihned zpozornit a v případě potřeby ihned uvolnit místo.

Zdroj: YouTube / STOP CHAM

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]