Borax je skvělý pomocník v domácnosti. Bělí a pere prádlo, hubí mravence a myje nádobí

Mnoha lidem název borax nic neříká. Primárně se sice využívá na výrobu slizu, ale umí také pomoci v každé domácnosti. Toto je 15 možných využití, které mohou přijít vhod i vám. Tento produkt běžně koupíte v drogerii a až ho budete mít doma, mnoho jiných můžete vyhodit. Nebudete je potřebovat.

Bělení prádla

Borax je velmi dobrým pomocníkem na bělení prádla. Pokud se chcete zbavit šedých nebo žlutých odstínů na svých věcech, používejte ho před každým praním. Výsledky budou dokonalé.

Eliminace mravenců

Máte je v domě, nebo třeba na chatě? Borax vám pomůže se jich zbavit. Smícháte ho s vodou s cukrem, namočíte ve směsi kapesník a položíte na místo, kde se mravenci vyskytují.

Hubení myší

Pokud nechcete používat pastičky, zkuste tuto látku. Stačí ho umístit do mystiček po vašem domě a myši jeho vůni tak nesnášejí, že velmi rychle utečou jinam.

Mytí nádobí

Proč kupovat tablety do myčky, když si je můžete snadno vyrobit. A pomůže vám k tomu právě tato látka. Od té doby budete mýt nádobí efektivně a také velmi levně.

Praní prádla

Nejenom bělení, ale také na klasické praní je jako stvořený. Klasicky jím nahraďte prášek a tahejte ze své pračky oblečení, které bude dokonale čisté i svěží.

Čištění hrnců

Jsou vaše nerezové hrnce zašlé? Tak smíchejte borax s jedlou sodou a citronovou šťávou a použijte ho jako dokonalý čistit. Všechno vaše nádobí bude opět jako nové.

Čištění interiéru auta

Je vaše auto nevzhledné a potřebujete vyčistit jeho interiér? Stačí trocha vody a nastrouhaného mýdla a nejenom čalounění vašeho vozu bude opět jako nové.

Výroba slizu

Ano, nezapomínejme ani na primární využití, kterým je výroba slizu. Vaše děti budou tuto látku milovat. A nebojte se, je zdraví neškodná.

Péče o stromy

Máte ovocné stromy? Potom o ně pečujte s využitím boraxu. A to tak, že ho přimícháte do vody, kterou budete vaše stromy čas od času zalévat.

Čištění zvířecích pelíšků

Stačí ho smíchat s vodou, dát do rozstřikovače a čas od času stříkat na pelíšek vašeho mazlíčka. Bude nejenom bez zápachu, ale i čistý.

Dezinfekce

Může to být odpadkový koš, kuchyňská linka, stejně jako třeba lednice. Všechna tato i jakákoliv jiná místa vyčistíte pomocí boraxu.

Údržba dřezu

Pokud je váš dřez špinavý, je nejlepší volbou použít na něho borax. Ten ho nejenom vyčistí, ale dodá mu opět jeho dokonalý lesk.

Eliminace plevele

Zbavte se ho bez komplikovaného vytrhávání. Postačí na daná místa aplikovat borax s vodou. Ten zahubí plevel, ale trávníku nebo rostlinám neublíží.

Osvěžování vzduchu

Proč kupovat drahé spreje, když vám postačí tato látka s vodou a trochou esenciálního oleje. A jaký bude výsledek? Dokonalý.

Čištění toalety

Není třeba nic složitého. Jediné, co budete potřebovat je borax, který do toalety nasypete. Takto necháte přes noc působit a ráno bude váš záchod dokonale čistý.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]