Brambory na pánvi připravené ve švýcarském stylu. Už nikdy nebudete chtít jiné

Fotografie: Pexels

Brambory jsou oblíbenou přílohou, která se hodí ke spoustě pokrmů. Vytvořit z nich ale můžeme i lahodný hlavní chod. Jen musíme znát recept. 

Typické jídlo pro švýcarskou kuchyni jsou “potato growth”. Tato příprava brambor není nijak složitá a poradí si s ní i naprostý začátečník. Dokonce se vejdeme i do 30 minut, pokud tedy nevíme co narychlo k večeři, jeví se tento pokrm jako ideální. Pokrm se proslavil mezi rolníky, kteří jej jedli dokonce jako snídani. A to hlavně díky tomu, že pokrm je to nenáročný, ale zároveň dokáže zasytit. 

Fotografie: Pexels

Příprava je jednoduchá, postačí nám brambory a koření 

Při tvorbě tohoto pokrmu můžeme dokonce improvizovat. Připravit se dá totiž stejně dobře z brambor vařených, jako z brambor syrových. Dokonce ani nemusíme používat brambory, stejný recept lze použít i na zpracování cuket nebo například cibule. Základem ale je, aby výsledný pokrm byl z vnější strany křupavý a uvnitř měkký a šťavnatý. 

Fotografie: Pexels

Jelikož se jedná o opravdu jednoduchý recept, ani výčet potřebných surovin nebude nijak obsáhlý. Potřebovat budeme 600 gramů brambor, slunečnicový olej, citronovou šťávu a na dochucení sůl a pepř. 

V následujícím receptu budeme pracovat s bramborami syrovými. Ideální je vyzkoušet obě varianty a poté se sami rozhodnout, která z nich nám samotným a naší rodině chutná více.

Bramborové placky jednoduše osmažíme na oleji

Brambory nejprve umyjeme a následně oloupeme. I oloupané brambory znovu omyjeme a dáme do hrnce se studenou vodou. Do vody přidáme také šťávu z citronu a takto připravený hrnec necháme asi 10 minut bez povšimnutí. Po uplynutí potřebné doby vodu z brambor slijeme a brambory nastrouháme. Použijeme hrubou část struhadla. I v této fázi nám brambory pustí velké množství vody, které opět vylijeme. 

Brambory následně osolíme a opepříme a vše promícháme. Na pánev si dáme olej a rozpálíme tak. abychom mohli hmotu osmažit. Vytvarujeme si nejprve malá kolečka, ze kterých následně vytvoříme malé placky. Toho docílíme jednoduchým rozplácnutím. Placky následně vkládáme na pánev a smažíme dozlatova z obou stran. Na jednu pánev by se nám mělo vejít zhruba 6 až 7 placek. Hotové placky ukládáme do papírové utěrky, abychom je zbavili omastku. 

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]