Bydlení v kontejneru na deseti metrech čtverečních je překvapivě útulné

Jak může vypadat bydlení v kontejneru, na obytné ploše jenom 10 čtverečních metrů? Překvapivě dobře. Tedy pokud je vše zařízeno tak, jako to dokázala Brenda Kelly, která se pro bydlení v této netradiční nemovitosti rozhodla jak z důvodu nedostatku klasických bytů, tak i z důvodu, že vždy měla raději menší prostory.

Rozměry, které jsou minimální

Jejím domovem je skutečně původní starý, vysloužilý kontejner. Pokud se podíváme na jeho rozměry jsou minimálně. Celková obytná plocha je kolem 10 metrů čtverečních. To je prostor, který u mnohých lidí odpovídá jedné místnosti. Brenda Kelly však musí mít na tomto prostoru vše, co k životu potřebuje. Více totiž nemá. Přesto její interiér nepůsobí nijak stísněně.

Je zde vše, co potřebuje

Pojďme nahlédnout dovnitř. Jedině tak dost možná změníte názor, jelikož už při prvotním pohledu je jasné, že tady opravdu nic nechybí. Je zde vše, co člověk k životu potřebuje, z čehož vychází i to, že bydlení v kontejneru není nereálné. Je zde kuchyně, je zde obývací prostor, stejně jako velká postel na spaní, ale i koupelna s toaletou.

Vkusně a prakticky zařízeno

Bylo jasné, že při zařizování byl kladen maximální důraz na praktičnost. Bylo nutné využít doslova každý centimetr místa. I proto je například obývací část a část pro spánek nad sebou, aby se uspořilo několik metrů. Také nelze opomenout různé praktické vychytávky, které se týkají třeba úložných prostor. Jedině tak bylo možné zajistit, že i na deseti metrech čtverečních bude stále dostatek místa a člověk se zde nebude cítit, jakkoliv stísněně.

Kromě praktičnosti byl kladen důraz také na estetiku. Jelikož měla Brenda Kelly z minulosti řadu zkušeností s návrhem interiérů nemovitostí, přesně věděla, co o jak. Její interiér tak vypadá velmi příjemně, designově povedeně a nechybí zde ani řada moderních prvků. Kladem je i dostatek světla, což je něco, co dnes v mnoha běžných bytech bohužel velmi často chybí.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]