Chcete tip, jak si v létě poležet na zahradě? Aneb další nápad, jak využít palety!

Léto je tady! Horké dny plné spalujícího sluníčka, osvěžující a všemi barvami hrající koktejly, přátelské grilovačky a nekonečně mnoho času stráveného u vody či ve stínu na zahradě. Také se již nemůžete dočkat? Pokud léto milujete stejně jako my, rádi trávíte čas venku a chcete si odpočinou na čerstvém vzduchu, máme pro vás zajímavý tip, díky kterému všechna vaše přání hravě sloučíte do jediného: výroby komfortního lehátka z palet!

Možná se to na první pohled zdá složité a těžko uskutečnitelné, ale určitě vás potěšíme zprávou, že výroba není těžká a pokud máte na zahradě strom a k ruce alespoň jednoho šikovného chlapa – tatínka, přítele, bratra či manžela – pak vás od vytouženého letního odpočinku dělí jen vaše kreativita, špetka zručnosti a chuť pustit se do výroby! Užijte si letošní léto dle vlastního gusta a naším skvělým nápadem!

Co všechno vlastně budete potřebovat?

Dobrou zprávou je, že toho v podstatě ani moc nepotřebujete. Pokud máte doma nevyužité palety, které jen zabírají místo v garáží, sklepě nebo na půdě – pak máte vyhráno, protože právě palety jsou stěžejním bodem tohoto nápadu. Určitě se dají i sehnat a to za rozumný peníz, takže pokud je nemáte doma, nezoufejte, stačí si je koupit a i vy si můžete letní pohodičku užívat jak se patří. A teď již k tomu, co všechno je zapotřebí:

Na výrobu originálního zahradního lůžka potřebujete:

 • palety (nejlépe jednu větší vcelku, ale pokud nemáte nebo neseženete, poradíte si i se dvěma kusy)
 • dostatečně pevné lano (lze použít i řetěz)
 • šroubky a matky
 • vrtačku
 • matraci, polštáře, deky (dle libosti)
 • strom na zahradě

Hurá do výroby!

Nemusíte být dělník, abyste to zvládli. Nebojte se, že je výroba složitá, hravě to zvládnete sami a na ty technické věci si povolejte nějakého zručného chlapíka, jenž bude ochotný vám s čímkoli pomoci. A budou-li chlapíci dva, budete to mít bez práce!

 1. Pokud máte dvě palety, vhodným způsobem je spojte do jednoho celku – nejlépe za použití šroubů.
 2. Do konců palet vyvrtejte díry a do nich vložte dostatečně silné šrouby a matky.
 3. Pokud věříte síle palet, stačí za konce jen provléknout provaz – záleží na vás.
 4. Navlékněte provaz či řetěz – podle toho, co máte a zavěste na strom.
 5. Ujistěte se, že paleta skutečně pevně drží.
 6. Následně pro větší pohodlí položte matraci a vyplňte polštáři a dekami.

Obrázek: themerrythought

Veškerý volný čas trávila s prsty na klávesnici. Psaní článků se časem stalo jejím největším koníčkem. Neustále ... [Více o autorovi]