Netradiční venkovní posezení z nepotřebných palet vyrobíte za pár korun

Přemýšlíte o tom, že si postavíte altán na zahradě? Pak pro vás máme skvělý tip. K stavbě této nádherné odpočinkové zóny potřebujete vesměs pouze velké dřevěné palety. Výsledek je dokonalý. Vytvoříte si tak prostor, kde můžete relaxovat, pořádat rodinná setkání, nebo uskutečnit zahradní party s přáteli.

Jaký materiál budete potřebovat na stavbu odpočinkové zóny?

Než se pustíte do práce, připravte si tyto potřebnosti:

  • zhruba 43 kusů dřevěných palet
  • velkou plachtu
  • brusku, barvu na nátěr, případně lak a mořidlo
  • vrtačku a vruty

Jak postupovat při práci?

Nejprve si na zahradě vyberte místo, kde chcete, aby se vaše nová odpočinková zóna rozprostírala. Místo pokryjte plachtou. Nyní je potřeba obrousit bruskou povrch všech palet, aby byly hladké a čisté. Na palety následně aplikujte základní nátěr, odstín si zvolte, jaký chcete.

Palety je možné i namořit a poté nalakovat. Na plachtu pak vyskládejte 20 palet v pěti řadách po čtyřech. Připevněte k sobě pomocí vrtačky a vrutů. Pak postavte zástěnu z asi čtrnácti palet na jedné z těch delších stran vůči podlaze. Zástěna bude tvořit jakési písmeno L. Můžete ji však postavit dle sebe do jiného tvaru.

Palety v zástěně dobře ukotvěte pomocí hřebů a kovových konstrukcí. Dalším krokem je vytvořit nábytek k sezení. Z tří širokých palet na sobě naskládaných vytvořte stůl a připevněte vruty.

Sedačky vyrobíte podobně, akorát s tím rozdílem, že k sobě smontujete na jedné straně 3 a 3 palety a na druhé to samé. Opět vám vznikne sezení ve tvaru L. Na sedačky z palet je vhodné umístit i pohodlné sedáky a případně i polštářky.

Okolí odpočinkové zóny můžete osázet pestrobarevnými květinami. Tohle místo si zamilujete. Je totiž dostatečně prostorné a vejde se na něj opravdu celá rodina, nebo větší společenská sešlost. Možné je nainstalovat do oblasti paletové sedačky i slunečník.

Fotografie: Yandex

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]