Zahradničení je populárním koníčkem. Díky těmto nápadům si vše usnadníte

Zahradničení je populárním koníčkem mnoha Čechů. Pokud i vaším, budou se vám hodit tipy a triky, díky kterým vaše zahrada prokoukne, díky kterým zvětšíte svou úrodu a díky kterým si také ušetříte práci.

Sázení do bedny

Pokud nemáte dostatek volné plochy na záhony, není třeba zoufat. Sázet jednotlivé plodiny můžete jednoduše i do bedny. Tu si navíc ze starých prken i sami snadno vyrobíte.

Solení půdy

Sůl Epsom může být použita nejenom na detoxikaci organismu. Je dobrým pomocníkem i při zahradničení. Stačí ji nasypat na vaše záhony, k vašim rostlinám.

Pěstování růží

Pokud chcete pěstovat nádherné růže, použijte k tomu brambory. Stonek květiny stačí seříznout, zapíchnout ho do brambory a tu zasadit. Budete zírat, jak se růže ujmou a jak krásné budou.

Sázení do květináče

I když jsou rostliny na první pohled v záhoně, ve skutečnosti jsou v květináči. Tento trik při zahradničení se hodí ve chvíli, kdy budete chtít rostliny v budoucnu přesazovat.

Pěstování v nádobě

Brambory není nutné vysazovat jenom do záhonů, do jednotlivých řádků. Dají se pěstovat také v nádobách. Klidně ve starém kbelíku. Úrodou může být i několik desítek kilogramů

Hnojení vejci

Konkrétně tedy skořápkami od vajec. Ty stačí jenom nechat uschnout, následně nadrtit a potom nasypat na záhony. Jsou skvělým přírodním hnojivem, které přijde při zahradničení vhod.

Sázení vertikálně

Když máte nedostatek místa, je možné jakékoliv rostliny zasadit také vertikálně. A to jednoduše jednu nad druhou. Ušetříte místo a sklidíte bohatou úrodu.

Použití plen

Samozřejmě těch nepoužitých. Dejte je na dno květináčů, ve kterých pěstujete své květiny. Díky tomu zajistíte, že se bude v květináči dobře držet vlhkost.

Využití plastu

Plastové lahve, nebo i kanystry můžete použít k tomu, abyste v případě potřeby ochránili svou zeminu, kterou chcete použít až později.

Vytvořte záhony

Jak je jasně a jednoduše ohraničit? Použijte betonové tvárnice, které jsou běžně nabízené ve stavebninách. Takto vytvořte záhony různých velikostí.

Využijte staré kolo

A jak přesně? Ze dvou kol vytvořte konstrukci, jakou vidíte na obrázku. Spojte ji provázky, které poslouží jako opora pro jakékoliv popínavé rostliny.

Sbírejte dešťovou vodu

Nemusí to být různé drahé podzemní systémy. Postačí vám klidně starý sud, do kterého bude svedena voda z okapu. Tou následně můžete začít zalévat.

Vyrobte si šablony

Sázení si můžete usnadnit pomocí různých šablon, které vyrobíte k tomu, abyste mohlo na svých záhonech přesně vytvořit důlky, kam přijdou semena nebo sazenice.

Pěstujte kolem květináče

Ideální je takto pěstovat dýně. Do země zakopejte květináč, kde bude několik děr. Kolem něho vysaďte dýni. Následně nalévejte vodu do květináče, čímž zajistíte dlouhodobou vláhu.

Sázejte do skořápek

V čem pěstovat sazenice? Ve skořápkách od vajec. Mají pro to skvělý tvar a hlavně můžete sazenici do běžného záhonu zasadit i se skořápkou.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]