Chlapci je teprve 12 let, ale už nyní ukazuje neskutečný talent. Díky svému vystoupení se dostal na titulní stránky novin po celém světe

Fotografie: Depositphotos

Představení mladého chlapce v kostele trhá rekordy na celém světě. Jeho vystoupení dokazuje, že kombinace talentu a tvrdé dřiny přináší ovoce již v mladém věku.

Mnohým dětem a mladým lidem trvá několik let, než se rozhodnou, čím chtějí v budoucnu být. Tak by to mělo být. Měli byste vyzkoušet několik různých věcí, abyste skutečně našli své životní poslání. Velšský chlapec Cai Thomas má však cestu vytyčenou už od začátku. Chlapci bylo pouhých sedm let, když začal zpívat v místním kostelním sboru. Není divu, ale brzy se ukázalo, že Cai byl obdařen velmi zvláštním talentem. Měl výjimečný pěvecký hlas.

Cai Thomas zpívá Mozarta

V pouhých dvanácti letech dostal Cai Thomas velkou šanci zpívat na svém prvním hudebním albu. S pomocí rodiny a přátel se mu to podařilo a v roce 2020 vyšlo album „Seren“. To ale není všechno. Svým andělským hlasem si tento dnes třináctiletý chlapec získal obrovskou pozornost i na internetu.

Fotografie: Freepik

Nejen během ukázky z nahrávání alba, kde zpívá Mozartovo „Laudate Dominum“ za doprovodu slavného komorního orchestru London Mozart Players a komorního sboru Pegasus.

Kořeny v hudební rodině

Cai Thomas měl k hudbě blízko již od narození. Dalo by se říci, že má hudbu geneticky zakódovanou. Caiova babička byla učitelkou hudby a zpívala pro velšský sbor BBC, Caiův otec je také hudebník. Hraje na klavír, kytaru i bicí. Matka hraje na kytaru. V tomto případě tedy platí že jablko opravdu nepadlo daleko od stromu.

Fotografie: Pexels

Ačkoliv byl Cai veden k hudbě od malička, takový úspěch syna ani jeden z rodičů nečekal. Caiova matka v rozhovoru uvedla, že Velšané milují hudbu a zpívají pořád, je to pro ně velmi oblíbená činnost a nemají žádné zábrany.

Úspěch se dostavil online

Caiovo video má na YouTube miliony zhlédnutí, a když si ho poslechnete, není těžké pochopit proč. Je to skoro dost na to, abyste se štípli do ruky – což je zřejmé i ze sekce komentářů. Uživatelé YouTube chlapce s obdivem komentují. „Tento dvanáctiletý chlapec má jeden z nejčistších a nejkrásnějších sopránových hlasů, jaké jsem kdy slyšel. Bravo,“ píše jeden z nich.

Fotografie: Pexels

Velmi neobvyklý zpěvák. Díky svému sebeovládání a vyrovnanosti zní jako dospělá žena, ale stále má v sobě něco z chlapeckého tónu. Působivé,“ píše další z uživatelů. „Někdy se vám naskytne pohled na nebe tady na zemi,“ poznamenává třetí. Níže si poslechněte a vychutnejte silnou skladbu:

Zdroj: YouTube / Cai Thomas, Newsner

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]