Mysleli, že stařík obdivuje klavír. Když spustil, začaly se scházet davy. Stal se hitem internetu

Fotografie: Depositphotos

K jednomu z mnoha veřejných klavírů si sedl starší muž a začal hrát. Po chvíli se k němu přidal i náhodný kolemjdoucí, ze kterého se vyklubal profesionál.

Společnost Yamaha, jež se mimo jiné zabývá výrobou klavírů, kláves, bicích souprav a elektrických kytar pod projektem Platform88 umisťuje do rušných stanic metra klavíry, ke kterým si může kdokoliv sednout a zkrátit si tak dlouhou chvilku. Kromě toho může svým talentem potěšit uši ostatních kolemjdoucích. Této příležitosti využil postarší muž.

Objevila se společnost, kterou rozhodně nečekal

Hned od první chvíle, kdy muž na klavír spustil, bylo jasné, že se v něm ukrývá talent. Někteří kolemjdoucí se zastavili, jiní vytáhli mobilní telefony a začali jej nahrávat. To, co ale následovalo, čekal jen málokdo. Po chvíli si totiž ke staršímu pánovi přisedl také britský pianista Brendan Kavanagh. Jejich duet se ihned dostal na síť YouTube.

Brendan je známý mezi svými fanoušky jako „Dr. K“, jedná se o hudebního pedagoga, ale také proslulého youtubera. Jeho kanál je zaměřen na lekce hry na ukulele. Video, kde doprovází muže na klavír, se ale během chvíle stalo hitem. Na jeho oficiálních stránkách Badassboogie můžete absolvovat některé z jeho lekcí, které muž získal zcela zdarma.

Diváci si mysleli, že staříci ke klavíru zabloudili. Do 20 vteřin sklidili ovace a bouřlivý potlesk

Talent nemá věkovou hranici

Video dokazuje, že talent se může u člověka projevit v jakémkoliv věku. Muž, který zasedl k náhodnému klavíru, již od prvních tónů ukázal, že se v něm něco skrývá. Z videa je ale patrné, že větší zájem okolí přilákal až profesionál, který si k muži přisedl. Na jednu stranu je velmi smutné, že si staršího muže nikdo předtím nevšiml, a to i přesto, že tóny klavíru mnohým z nich projasnily den.

Ukázalo se, že video se stalo senzací a Brendan muže nakonec vyhledal, aby s ním navázal krátkodobou spolupráci. Starší muž tak mohl alespoň na chvíli svoji velkou vášeň ke klavíru proměnit na výdělečnou činnost. O podobně talentovaných lidech informujeme čtenáře deníku SvětKreativity pravidelně, nedávno byl na stránkách zveřejněn příběh talentované zpěvačky, od které nikdo na prví pohled nečekal velký výkon.

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]