Chlapec neměl zdravotní pojištění a zemřel v nemocnici. Lékař, který ho odmítl přijmout, byl jeho vlastní otec

V naší zemi je zdravotní pojištění povinné a díky tomu má každý garantovanou zdravotní péči. V mnoha zemích tomu tak není. Zde je pojistka dobrovolná. Kdo si ji platí, ten má nárok na ošetření které je zdarma. Kdo však pojistku nemá, ten musí za jakákoliv ošetření platit. To je případ o tohoto mladého chlapce, kterého nechal zemřít jeho vlastní otec.

Mladík měl nehodu v autě

Mladík kterému bylo dvacet let se vydal na cestu autem. Vzhledem k počasí jel velmi opatrně, ale stejně došlo k tomu že nezvládl řízení a havaroval. Naštěstí mu pomohli lidé kteří jeli okolo. Mladík tak dostal první pomoc a bylo také zavolána první pomoc. Záchranáři mladíka stabilizovali a naložili do sanitky. Jedna ze svědkyň, která byla na místě nehody jako první, se nabídla že pojede s ním aby mu byla na blízku.

V nemocnici ho přijali, ale odmítli ošetřit

V nemocnici prošel klasickým příjmem. Díky peněžence v kapse mohl být identifikován. To mu však přitížilo jelikož se zjistilo že nemá zdravotní pojištění. V tu chvíli už nebyl prioritním pacientem. Nemocnice udělala jenom to základní a dále odmítla pokračovat, dokud nedostane finanční zálohu. To proto, aby následně zákroky nedotovala ze svého.

Bylo potřeba sehnat peníze

Žena která s chlapcem jela se rozhodla že pomůže. Vyběhla z budovy k nejbližšímu bankomatu kde se rozhodla vybrat částku kterou nemocnice požadovala ve formě zálohy na nezbytné ošetření. Nechápala postup nemocnice ani lékařů, že nechají mladíka trpět v bolestech a ohrožovat jeho život. Když se vrátila s penězi, byl povolán také lékař, kterému vedení nemocnice řeklo že již může začít s léčbou pacienta. Doktor si nechal připravit operační sál jelikož podle prvotních zpráv lékař již věděl, že bude potřeba operace.

Došel k mladíkovi do pokoje a byl šokován

Vše trvalo velmi dlouho a během této doby se mladík výrazně zhoršil a šance na to žer bude živý se stále zmenšovaly. Když k němu lékař přišel do pokoje, byl šokován. Nejenom že zjistil že je mladík ve velmi špatném stavu a pravděpodobně nepřežije. Když se k němu naklonil tak doslova vykřikl hrůzou. Lékař poznal že mladíkem který neměl zdravotní pojištění a nikdo ho nechtěl ošetřit byl jeho syn.

Poslední slova byla krutá

Chlapec se na otce naposledy podíval a přes velké bolesti řekl poslední větu, která otce šokovala ještě více. Co se ozvalo z chlapcových úst? Řekl: „To ty jsi mě zabil, tati“. Poté naposledy vydechl. I když se personál nemocnice snažil opět obnovit životní funkce, nepodařilo se. Jeho zranění byla tak devastující že už neměl šanci. Pokud by však potřebnou péči dostal hned, měl by velké šance na to, že se ze všeho dostane. Za vše mohlo nejenom nezaplacené zdravotní pojištění ale i laxnost lékařů, které v lidech nevidí pacienty, ale jenom čísla. Jeden z nich tak zabil svého vlastního syna.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]