Chlapec požádal svou matku, aby mu do školy udělala jeden oběd navíc. Když se dozvěděla důvod, byla na svého syna hrdá

Fotografie: Depositphotos

Občas se stane, že se rodina dostane do finanční tísně a velice se jí hodí pomoc od druhých. Tento chlapec si však brzy všimnul, že jeho spolužák potřebuje pomoc, a začal ihned jednat.

Děti jsou bytosti, které umí člověka krásně překvapit tím, jak jednají nebo co říkají. Občas nastanou i takové situace, že je děti vyřeší mnohem lépe než dospělí, a v tu chvíli by měli být rodiče daného dítěte náležitě hrdí. To, jak se dítě chová nebo jak jedná s ostatními, je ukázkou toho, jak dobře rodiče svého potomka vychovali. V tomto případě může být matka velmi hrdá na svého syna, protože se rozhodl pomoci svému spolužákovi, aniž by za to cokoliv očekával.

Vše začalo tím, že požádal matku o oběd navíc

Dylanovi je 14 let a na první pohled se jedná o vcelku normálního mladíka, který si ještě užívá dětství. V životě zažil několik krušných chvil a určitá část jeho dětství nebyla tou nejlepší, jakou by si rodič nebo dítě představovalo. Možná že právě díky tomu se dokáže vcítit do jiného člověka, jenž zažívá podobnou situaci.

Fotografie: Pixabay

Jednoho dne se Dylan před odchodem do školy zeptal své maminky Josette, zda by mu mohla připravit o jeden oběd navíc. Ta se zpočátku pouze zamračila, ale hned jí došlo, že nejspíše jejímu rostoucímu synovi nestačí porce, jež mu připravuje. I přes to se ho však zeptala, proč chce další oběd navíc. Z odpovědi Dylana byla docela v šoku, ale na druhou stranu byla na svého syna velmi hrdá.

Dylan začal vyprávět o svém spolužákovi

Jakmile došlo k tomu, že měl Dylan odpovědět na maminčinu otázku, vůbec nelhal a řekl celou pravdu. Josette sdělil, že v jeho škole je chlapec, který má vždy místo oběda pouze hrnek ovoce, a on by mu chtěl nějak pomoci. Jelikož i Josette zažila v životě několik ošklivých chvil, s přáním jejího syna souhlasila a udělala o oběd navíc.

Josette se pokusila zjistit více informací

Tento oběd nebyl jediný, který Josette připravovala, a neměla s tím žádný problém. Vždy navíc přidala vtipný a povzbuzující vzkaz. Podle Josette neudělala nic zvláštního, ale pouze se chovala jako člověk. Dále se pokusila zjistit, o jakého chlapce se jedná a proč nemají jeho rodiče na obědy. Později přišla na to, že chlapec má svobodnou matku, která nedávno dostala výpověď v práci.

Fotografie: Depositphotos

Josette si jednoho dne pozvali do ředitelny a zde na ni čekala matka samoživitelka, která přišla o práci. Ta chtěla Josette velice poděkovat za její pomoc a chtěla jí splatit všechny peníze za obědy, které připravila pro jejího syna. Opět se na ni usmálo štěstí a ona si našla novou práci. Josette tuto nabídku odmítla a řekla i důvod, proč.

Josette neměla vždy jednoduchý život

Josette druhé mamince sdělila, že je také samoživitelkou a dotklo se jí, že maminka nemohla zajistit svému dítěti dostatečnou péči. Dále se svěřila s tím, že před několika lety žila se svým synem Dylanem na ulici a bydleli v autě. Dylana musela umývat na veřejných záchodech a neměli téměř žádné jídlo. To, že nyní mohla pomoci malému chlapci, pro ni nebyl žádný problém a je ráda, že pomohla.

Zdroj: Newsner

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]