Malý chlapeček (6 let) donesl svého pejska do útulku se slzami v očích. Druhý den nalezli srdcervoucí poznámku za obojkem

Fotografie: Needpix

Malý chlapec natolik miluje svého psa, že ho kvůli surovému otci odnesl do útulku. Píše mu dopisy a shání drobné na jídlo. Až vyroste, chce si ho vzít zpátky.

Zvířata končí v útulcích z mnoha důvodů. Většinou jejich majitel zemře, nebo se o ně nemůže z nějakého důvodu starat – to ale není tento případ. Malý chlapec by se o svého psa staral velmi rád, ale nejde to. Jeho násilnický otec totiž pejska bije, a tak se chlapec rozhodl, že ho ušetří dalšího utrpení. Přestože to pro něj znamená vzdát se milovaného psa na dlouhou dobu.

Otec mu neustále ubližoval

Před útulkem v Mexico City se jednoho dne objevil plastový box. Když ho zaměstnanci prohlédli, zjistili, že je v něm roztomilé chlupaté štěně. V krabici byly i jeho hračky a nějaké pamlsky. Také tu však byl dopis od majitele, který všechny dojal k slzám. Rozhodli se, že se pokusí chlapce vyhledat a celou situaci nějak vyřešit.

Dopis byl psaný dětským písmem a stálo v něm: „Nechám ti Simona, je to můj pes. Nechci, aby ho táta bil. Hodně pláče, protože není jídlo, nechám ti své úspory na jeho krmení. Neubližuj mu, protože můj táta ho hodně bije. Simon hodně jí. Nedávej ho pryč. Až vyrostu, pro Simona si přijdu.“ V boxu skutečně našli drobné, které chlapec našetřil Simonovi na jídlo.

Fotografie: Depositphotos

Útulek respektuje chlapcovo přání

Zaměstnanci útulku byli opravdu pohnutí a přestože by si takový roztomilý pejsek našel rychle nové majitele, rozhodli se respektovat chlapcovo přání a pejska k adopci nedávat. Zároveň nechtěli vše nechat jen tak. Nafotili tedy roztomilé štěně i dopis, který dostali, a umístili vše na své stránky. Doufali, že se jim podaří malého chlapce vypátrat.

Místo toho se však začalo ozývat mnoho lidí, kteří o pejska projevili zájem a chtěli ho adoptovat. Útulek tedy znovu musel zdůraznit, že pejsek majitele má a snad se podaří se s ním spojit. Nakonec se zjistilo, že malý chlapec se jmenuje Cristian a opravdu to doma nemá jednoduché. Neustále psal pejskovi dopisy, jež pak jeho maminka nebo sestra do útulku nosily.

Na pejska myslí a nosí mu peníze

Vždy přiložil i pár drobných, aby mohl Simon dostat své oblíbené pochoutky. V některých vzkazech pejska nabádá, aby se choval slušně. Také zmiňuje, že otec nemá práci a nepouští ho ven. Útulek stále respektuje chlapcovo přání a i když je to už dlouhá doba, co se o pejska starají, nechtějí zklamat chlapcovu důvěru a najít mu nové majitele.

Mnozí lidé na Facebooku by však situaci takto vyřešili. Stojí si za tím, že by se pejsek měl lépe v rodině než v útulku a nezabíral by tam místo pro jiné potřebnější psy. Na to však jeden z diskutujících odepsal: „Simon má toho nejlepšího majitele, jaký může existovat. Dítě, které projevuje svému mazlíčkovi skutečnou lásku, věrnost a oddanost. Věc, již by se mnoho dospělých mělo od tohoto dítěte naučit. Děkuji, děkuji, že jste součástí a respektujete tento závazek.“

Zdroj: Ranzon

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*