Labutí jezero je jedním z nejznámějších baletů, který pochází od ruského hudebního skladatele Petra Iljiče Čajkovskijho. Jeho ztvárnění se ujal Velký čínský státní cirkus.
Balet Labutí jezero je jednou z klasik, která pochází z roku 1877. Za tu dobu se jeho inscenací ujalo již velké množství skupin, málokdo si s jeho ztvárněním dokázal poradit tak, jako čínský cirkus. Labutí jezero v jejich podání je dojemným kouskem, kterým dojali nejen publikum v sále, ale i lidi na internetu, kteří jej mohli shlédnout ze záznamu.
Baletní klasika o čtyřech aktech
Labutí jezero patří spolu s dílem Romeo a Julie mezi ty nejznámější a nejhranější na celém světě. Hlavní hrdinkou celého vystoupení je princezna Odetta. Tu zakleje zlý čaroděj Rudovous a přemění ji v labuť. K její záchraně je zapotřebí pravé lásky, bohužel v závěrečné části tohoto vystoupení pomoci lsti přislíbí princ svou věčnou lásku ženě jiné.
Samotný konec představení se liší podle toho, kdo se její interpretace ujme. Labutí jezero totiž může dopadnout tragicky, ale i velmi romantickým happyendem. Princ totiž nepozná milovanou Odettu od Rudovousovy dcery Odílie a vezme si ji. Odetta tak umře z nešťastné lásky. V dalších verzích princ lest rozpozná, přesto ale oba dva zahynou. V těch šťastnějších princ Odettu zachrání.
Velký čínský státní cirkus a jejich jedinečné podání
Aktéři čínského cirkusu ale tuto klasiku zpracovali po svém. Jejich vystoupení je plné akrobatických kousků, které doslova berou lidem dech. A to nejen těm, co jsou přítomni v sále, několikrát vám totiž strachy zatrne i při sledování záznamu z tohoto jedinečného vystoupení. Ladnost a lehkost s jakým účastníci akrobacii předvádějí je až dech beroucí.
Vše je samozřejmě doplněno o známou hudbu, která k tomuto dílu neodmyslitelně patří. Profesionalita, s jakou hlavní aktéři svoji roli hrají, celému vystoupení dodává nádech dojemné balady, kterou právě Labutí jezero je. Všechny kousky jsou během 5 minutového videa prováděny s ohromnou lehkostí a ladností. Nebudete věřit tomu, čeho je lidské tělo schopné.
Zdroj: PlanetaPL
Napište komentář