Cuketové potěšení s rajčaty a sýrem si může uvařit nejenom vegetarián

Tento recept je ideální jak pro milovníky zeleniny, tak hlavně pro toho kdo je vegetarián, protože neobsahuje maso, ani uzeniny. Je velice chutnou a lehkou variantou na oběd, nebo večeři. Cuketové pokušení potěší ale i jakékoliv hosty, kteří k vám zavítají na návštěvu, nebo oslavu. Přidanou hodnotou pokrmu je i to, že díky cuketě a rajčatům doplníte potřebné vitamíny a minerály.

Potřebné suroviny na cuketové pokušení

Než se pustíte do práce, připravte si tyto ingredience:

  • 2 cukety
  • 3 vejce
  • hladkou mouku
  • sůl a pepř k dochucení

Také se neobejdete bez: 4 až 5 kusů zralých rajčat, 100 až 150 gramů tvrdého sýra, čerstvých bylinek dle chuti (vhodná je zelená cibulka, petrželka, nebo pažitka), 3 stroužků česneku a 4 až 6 lžic majonézy, či zakysané smetany.

Jak postupovat při přípravě cuketového pokušení?

Nejprve si omyjte cuketu pod vlažnou vodou, zbavte ji stopek a naplátkujte. Vložte zeleninu do mísy, posolte a nechte pustit tekutinu. Po chvíli pomocí papírových kuchyňských utěrek cukety osušte od šťávy. Následně si v misce rozšlehejte vejce spolu se solí a pepřem. Namočte ve vaječné směsi cuketové plátky a smažte je na rozpáleném oleji do zlatova z obou stran. Pak přemístěte na papírové kuchyňské utěrky a nechte odkapat přebytečný tuk. Mezitím si připravte směs na cukety. Rajčata opláchněte pod vlažnou vodou, nakrájejte je na kostičky a vložte do mísy, přidejte nastrouhaný tvrdý sýr a prolisujte česnek. Nakonec zakápněte zakysanou smetanou, nebo majonézou a vše dobře promíchejte.

Kompletace pokrmu a servírování

Na osmažené cuketové plátky naneste trochu rajčatové směsi se strouhaným sýrem a smetanou, vložte jednotlivé porce do zapékací misky, posypte ještě zbylým sýrem a zapékejte asi pět minut v troubě. Podávejte teplé s různými druhy oblíbených studených, či teplých omáček. Vhodné je k pokrmu přidat i rozpečené bagetky, či jiné pečivo dle libosti. Přejeme dobrou chuť!