Cupcake – cukrovinka s nápadem

Cupcake – jedna z nejoblíbenějších sladkostí v Americe. Skládá se z těsta, které se peče v malém papírovém košíčku a zdobí se krémem. Jistě jste o tomto pojmu někdy slyšeli. U nás máme chudého příbuzného této cukrovinky – muffin. Podobá se malé bábovce a ve většině případů jej potkáte neozdobeného. Cupcaky mají nejrůznější variace, barvy a chutě, které se navzájem zajímavě kombinují. Mezi nejpopulárnější varianty patří vanilková, čokoládová, red velvet či banánová příchuť. Ve skutečnosti existuje nespočet druhů těst, krémů i způsobů zdobení – je to zkrátka kreativní cukrovinka s nápadem.

Cupcake se tlačí na české pulty. Co je na nich tak zvláštního?

Pestrobarevné bábovičky se stále častěji začínají objevovat na českých pultech a pomalu vytlačují známé muffiny. Miniaturní kousky sladkého pečiva, jejichž čepičky hrají všelijakými barvami. Málokdo ví, že kromě klasiky v podobě vanilkové či čokoládové příchuti, jsou k dostání i cupcaky s chutí koktejlů či bazalky. Nenechte se zmást – není to tak dávno, kdy jste tuto dobrůtku na našem území téměř nepotkali. Byly k dostání jen ve specializovaných obchůdcích za nekřesťanské ceny.

Cupcake není muffin s polevou!cukrovinka s nápadem

Spousta lidí si v prvních chvílích myslelo, že cupcake je obdoba u nás prodávaného muffinu s jediným rozdílem – má barevný košíček a kreativní zdobení. Ovšem není to tak a cupcake nemůžete zaměňovat s muffinem. Zpočátku k němu lidé byli nedůvěřiví, báli se tuto sladkost přicházející z Ameriky ochutnat a jediné odběratele představovali zahraniční turisté či mladí studenti, kteří jej znali ze svých výměnných pobytů.

Nejkrásnější dortíky, kterým byste měli dát šanci!

Ve světě jsou tyto pestrobarevné bábovičky obrovským hitem. Ono se vlastně není čemu divit, uznejte sami, že zkrátka vypadají k sežrání a nejednomu z vás se při pohledu na ně sbíhají chutě. Právě ono zdobení z nich dělá skutečná mistrovská díla. Kdo se pohybuje ve světě výroby cucpakes, jistě ví, že je to jeden z největších trendů spadajících do malého podnikání. Hledáte-li nápad pro svůj businnes, nechte se těmito prcky inspirovat.

Fotografie: cupcake, Cupcake!!!Author: Ana Fuji licencována pod CC BY 2.0./ www.flickr.com

Veškerý volný čas trávila s prsty na klávesnici. Psaní článků se časem stalo jejím největším koníčkem. Neustále ... [Více o autorovi]