Mokrý tvarohový dort na Velikonoce. Bez kvasnic! Nabídnou ho můžete i koledníkům, stokrát chutnější než Beránek

velikonoční muffiny

Jestliže připravujete občerstvení na Velikonoce, zkuste si udělat tyto skvělé muffiny, které se hodí k odpolední kávě i pro koledníky, kteří k vám přijdou koledovat.

Mnoho lidí si při Velikonocích dělá starosti s tím, že vlastně neumí upéct domácího beránka nebo nemají rádi vajíčkovou pomazánku, která se také tradičně připravuje. Důležité však je, udělat si vlastní hezké tradice, které může celá rodina každým rokem opakovat a případně přidat i další tradice, které jsou mezi lidmi již mnoho let. Pokud nechcete dělat jídla, která jsou pro Velikonoce typická, zkuste si doma upéct například tyto velikonoční muffiny, které jsou vynikající.

Suroviny na velikonoční muffiny

Na přípravu těchto muffinů budete potřebovat tyto suroviny:

 • 230 g pšeničná mouka
 • 15 g prášek na pečení
 • 300 g tvaroh
 • 4 polévkové lžíce vody
 • 150 g cukr
 • 130 g rozinka
 • 70 g máslo
 • 1 čajová lžička soli
 • 5 g citronové kůry
 • 100 g moučkový cukr
 • 15 g vanilkový cukr
 • 4 ks vejce

Připravte si těsto na muffiny

Abyste se mohli pustit do přípravy muffinů, udělejte si nejprve těsto, ze kterého budete nakonec muffiny dělat. Vezměte si velkou misku a do ní dejte vejce, sůl, klasický cukr a vanilkový cukr. Tyto ingredience šlehejte mixérem, dokud se hezky nespojí a poté do směsi přilijte rozpuštěné máslo. Nakonec přidejte do těsta ještě nastrouhanou citronovou kůru.

Přidejte suroviny, aby byly muffiny vláčné

Aby nebyly muffiny vysušené, ale spíše naopak, a ještě krásně nadýchané, dejte si do misky tvaroh a také jej rozšlehejte mixérem. Jakmile bude tvaroh krásně hladký, přidejte ho do mísy, ve které jste předtím šlehali vejce s cukrem a máslem. Následně všechny ingredience pořádně promíchejte, aby se hezky spojily.

těsto na muffiny

Muffiny už máte téměř hotové

Jelikož už máte muffiny téměř hotové, dodělejte těsto na ně jen tím, že do směsi prosejete pšeničnou mouku a prášek do pečiva. Tyto suroviny také důkladně zamíchejte do těsta a poté si omyjte rozinky. Ty můžete také přidat do muffinů, ale pokud je nemáte rádi, můžete místo nich použít například brusinky.

muffiny v košíčkách

Dejte muffiny péct

Až budete mít v těstu i brusinky / hrozinky, směs pořádně zamíchejte a poté si předehřejte troubu na 170 °C. Než se trouba předehřeje, připravte si košíčky na muffiny a vždy je naplňte asi do půlky. Jakmile bude v troubě požadovaná teplota, dejte muffiny péct na 40 až 45 minut.

muffiny s polevou

Správné muffiny musí mít i dobrou polevu

Aby byly muffiny ještě lepší a chutnější, vyplatí se na ně udělat i polevu. Tu jednoduše připravíte tak, že si smícháte citronovou šťávu s 2 lžícemi cukru a metličkou budete míchat, dokud nevznikne hustá poleva. Následně polevu nalijte na muffiny, jakmile je vyndáte z trouby. Pokud byste chtěli, můžete si na muffiny udělat i jinou, vaší oblíbenou polevu. Až poleva na muffinech ztuhne, můžete je podávat.

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*