
Let z Šanghaje do Tokia se během několika minut proměnil ve skutečnou noční můru. Jeden z cestujících začal psát dopis na rozloučenou.
Letecký provoz málem zažil další děsivou nehodu. Boeing 737 mířící z Šanghaje do Tokia totiž během cesty klesl z výšky přibližně 11 000 metrů na 3 200 metrů, a to během pouhých deseti minut. Na palubě se tak okamžitě uvolnily kyslíkové masky a mezi pasažéry se začala šířit panika. Jeden muž dokonce psal dopis na rozloučenou, zatímco přítomná letuška brečela a hlásila technickou závadu. Naštěstí se ale podařilo situaci dostat pod kontrolu.
Děsivý incident na palubě Boeingu
Po děsivé letecké nehodě v Indii, při níž zahynulo 270 osob, se objevil další incident, který vyděsil všech 191 osob cestujících z Šanghaje do Tokia. Letadlo, na jehož palubě se nacházeli, totiž během pár minut kleslo téměř o 8 000 metrů, načež muselo nouzově přistát v nedaleké Ósace. „Slyšel jsem tlumenou ránu a během několika sekund spadla kyslíková maska. Letuška plakala a křičela, ať si nasadíme masky, že letadlo má poruchu,“ uvedl jeden z pasažérů dle webu People.
Další cestující přitom již rychle začal psát dopis na rozloučenou, zatímco letuška hlásající technickou závadu brečela. Během rychlého poklesu se na palubě rovněž uvolnily kyslíkové masky, což vyvolalo další obavy. Celý problém vznikl kvůli potížím s udržením tlaku v kabině, a i když cestující byli vyděšení, v akutním ohrožení nebyli.
Letadlo plné Čechů do Prahy nikdy nedorazilo. Kvůli údajné závadě se všichni báli o život
Sestup proběhl podle bezpečnostních protokolů
„V souladu s nouzovými postupy letadlo sestoupilo do bezpečné výšky. Je důležité upřesnit, že k rychlé dekompresi nedošlo. Vzhledem k možnému poklesu tlaku v kabině však byly preventivně nasazeny kyslíkové masky. Sestup byl proveden v souladu se standardními bezpečnostními protokoly, aby byla zajištěna bezpečnost cestujících a posádky,“ zveřejnil vyjádření aerolinek deník Independent.
Nejděsivější na celé věci je skutečnost, že šlo o další letoun značky Boeing. Firma se v poslední době potýká s čím dál většími problémy, a to včetně nedávné tragédie v indickém Ahmadábádu, kde se stroj ihned po vzletu zřítil k zemi. Po děsivé události aerolinka vyplatila cestujícím odškodné ve výši 2 500 Kč a zajistila jim ubytování přes noc. Na webu Svět Kreativity jsme také psali o nebezpečném parazitovi, kterého si Češi vozí z dovolených.
Zdroje: People, Independent
Napište komentář