Dámské koktejlové šaty – ideální téměř pro každou ženu a příležitost

O ženách je známo, že si nechtějí nechat ujít žádnou situaci, ve které se mohou ukázat světu a pochlubit se novým kouskem ze svého šatníku. Většina z nich dává pro společenské a formálnější příležitosti přednost šatům, které se dobře nosí a přitom jsou přitažlivé a sexy. Přesně takové jsou koktejlové šaty vhodné pro nepřeberné množství situací, což z nich dělá velmi zajímavou volbu při nakupování, protože nehrozí, že budou jen ležet doma ve skříni.

Koktejlové šaty přezdívané také koktejlky jsou vlastně částečně formální oblečení, které lze nosit v různých délkách. Pokud končí koktejlové šaty pár centimetrů nad kotníkem, pak jde o dlouhé koktejlové šaty a pokud se dotýkají kotníku, pak se spíše jedná o šaty baleríny. V případě delších provedení jsou především vhodné jako večerní koktejlové šaty pro nejrůznější formální společenské příležitosti. Ve filmech můžete ve spoustě případů vidět takové dlouhé šaty na těle herečky doplněné o skvostné šperky. V kombinaci s křivkami dámy a tmavým odstínem rtěnky jde pak o opravdu neopakovatelnou podívanou, která uchvátí nejednoho muže.

V koktejlových šatech můžete vyrazit téměř kamkoliv

Nejoblíbenějším modelem jsou ale bezesporu kratší koktejlky lehce nad nebo pod kolena, které jsou velmi univerzální. V těchto šatech můžete beze strachu z módních faux-pas vyrazit jak na formální schůzku, společenskou událost, tak i letní zahradní oslavu.

Koktejlové šaty jsou povětšinou šité spíše na tělo, ale ne tak výrazně jako obtáhlé minišaty. Z tohoto důvodu se velmi dobře nosí a nevyžadují žádné obavy z jejich udržení na těle. Jsou dokonce natolik pohodlné, že mohou být nošeny i doma jako neformální oblečení.

Koktejlové šaty lze koupit téměř v jakémkoliv materiálu, takže si každá vybere takové, které jí budou slušet a navíc se budou dobře nosit. V případě společenských koktejlových šatů jsou oblíbenými materiály satén, šifón a hedvábí. Pro šaty určené pro běžné nošení například na pracovní schůzky lze doporučit šaty z lehkého bavlněného materiálu.

Foto: amodio.cz

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]