Prsty u nohou prozradí mnoho o vaší povaze. Existují 4 základní typy. Jaký máte vy?

Fotografie: Depositphotos

Sundejte si ponožku a zjistěte něco o své osobě. Zní to velmi zvláštně až vtipně, ale morfopsychologie může mnohé prozradit, a to nejen o vás.

Znáte spojitost mezi tvarem vašich prstů na nohou a osobními rysy? Pokud ne, jistě budete překvapení, kolik toho zjistíte. Ve skutečnosti lze mezi lidmi najít čtyři typy nohou, z nichž každý popisuje různý rys člověka. Zjistěte, co o vás nebo vaší drahé polovičce prozradí prsty na nohou. Zjištění je opravdu zajímavé a mnohé překvapí, říká lékařka Elaine K. Luo.

Fotografie: CanvaPhotos

Římská noha se třemi rovnými prsty

Tato noha má první tři prsty stejně dlouhé a rovné. To znamená palec, ukazováček a prostředníček. Poslední dva prsty jsou kratší. Tito lidé se považují za extroverty s nikdy nechybějící dávkou humoru. Milují zábavné aktivity a dokážou i z těch nejobyčejnějších nápadů vytvořit velké chvíle. A jaký je jejich největší strach? Uvíznutí v monotónnosti. Ať už se jedná o osobní život nebo vztahy, tato myšlenka je mučí. Jsou to svérázné osoby a rády hledájí nové kultury. 

Fotografie: Pixabay

Čtvercová noha se všemi rovnými prsty

Na této noze jsou všechny prsty stejně dlouhé, a ke všemu jsou velmi hranaté, takže připomínají tvar čtverce. Lidé s těmito prsty jsou klidní a stále ve střehu. Často si také všímají, že jim trvá, než se druhému otevřou a sdělí své obavy nebo tajnosti. Na druhou stranu díky jejich velkým citům dokážou emoce druhých prozkoumat až do hloubky, a za to je lidé milují.       

Fotografie: Pixabay

Jsou také temperamentní a když se veškeré jejich vlastnosti skloubí dohromady, vznikne člověk, který je pro všechny věrným přítelem a je vždy připravený vystoupit před dav, promluvit a inspirovat. Jejich velká praktičnost jim pomůže v každodenních nástrahách, ať už se jedná o práci, vztah či něco jiného. 

Řecká noha s dlouhým ukazováčkem

Na této noze je ukazováček delší než ostatní prsty, to platí i pro palec. Osoby s těmito prsty jsou obdařené optimismem, nadšením a snaživostí ve všem, do čeho se vrhnou. Mají vlastnosti, které z nich činí rozené vůdce, a nebojí se vystoupit z davu. Budují nebo mají v plánu budovat kariéru, o které ví mnoho věcí, a rozhodně se jen tak něčím nenechají zastrašit. Jsou to aktivní lidé a rádi se věnují kreativním činnostem. Zajímájí se o historii a vždy překypují energií.     

Fotografie: Freepik

Prsty v úhlu s nejdelším palcem

Prsty této nohy mají palec nejdelší a ostatní jdou velikostně postupně níž, malíček je tedy nejmenší. Jejich pravidelnost nás udivuje. Lidem s takovými prsty se může svěřit kdokoliv, s noblesou totiž udrží veškeré tajemství. Jejich mírné mínus je udržuje mimo ostatní, protože se bojí o svou osobní integritu. Ostatní mají velký problém se k nim přiblížit, proto spoléhají pouze na svou intuici. Ta jim ale může radit špatně.

Zdroj: Healthline

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]