Dětská kuchyňka rychle, levně a snadno z kartonu

Děti si velmi rády hrají v kuchyni a ještě nejraději jsou, když mohou mít kuchyňku svou vlastní. Dětskou kuchyňku můžete buď koupit, nebo vyrobit. Stačí trochu fantazie, šikovné ruce a vhodný materiál.

Vyrobit ji můžete i ze staré skřínky, která se vám povaluje ve sklepě či na půdě. Stačí jen využít barvy, štětce, tapetu. Pokud nemáte k dispozici žádný starší nábytek, který by umožňoval výrobu kuchyňky, pak zkuste něco levnějšího – kartonové krabice. Z kartonových krabic lze vyrobit plnohodnotný nábytek. Třeba botník, policový regál apod. Stačí k sobě přilepit několik kartónů, aby se nábytek neprohýbal a byl bytelný, pak už postupujete, jako u dřevotřísky. Nicméně dnešní návod na výrobu kuchyňky zvládnou i maminky. Do práce se můžete pustit samy a překvapit své drobečky, případně rovnou s dětmi a tím máte i společnou zábavu.

Sporák

Potřebovat budete krabici, černý papír, lepidlo, štětec, izolepu, víčka z PET láhve, nůžky, řezáček, tavnou pistoli, tužku, pravítko, tapetu, černý fix.

Krabici tapetujte, přilepte na ní kolečka z černého papíru (plotýnky), vyřežte otvor pro troubu, černým fixem dokreslete hrany a přilepte víčka z PET láhví, jako čudlíky u trouby. Velikost trouby závisí na tom, jak velkou krabici použijete. Budete-li chtít bytelnější troubu, oblepte stěny krabice ještě jednou vrstvou kartonu z jiné krabice. Inspiraci můžete občíhnout v přiloženém video návodu.

Pračka

Chcete-li být opravdu důmyslní, pak ke sporáku vyrobte ještě pračku. Ta se dnes již většinou umisťuje pod kuchyňskou linku. Tudíž můžete svému dítku vyrobit z kartonu kompletní kuchyňku. Děti rády napodobují dospělé a tyto hračky jim umožní vyzkoušet si roli maminky.

Opět budete potřebovat kartónovou krabici, tapetu, fix, kružítko, průhlednou folii a ostatní pomůcky, jako při výrobě sporáku. Možná vás napadnou i jiné vychytávky. Pračka ve video návodu je snadná, rychlá. Můžete si však vyhrát a opatřit ji barevnou tapetou a namísto ukazatele programů pračky nakresleného černým fixem použít vytištěnou verzi. Určitě si už nějak poradíte.

Mikrovlnná trouba

K dokonalosti dětské kuchyňky snad už chybí jen mikrovlnná trouba. Pomůcky pro její výrobu se nijak neliší od prvních dvou (sporáku a pračky). Pokud ovšem nebudete chtít zajít ještě trochu dál a pohrát si s motorkem, baterií a drátky. V tom případě budete potřebovat: 9V baterie, motorek, ložisko, drát, magnet, LED světlo, plastový vypínač, dřívko jako rukojeť a další pomůcky: lepenku, lepidlo. Inspiraci čerpejte opět v přiloženém video návodu.

Obrázek: pixabay