9letý chlapec žil sám v bytě bez topení a elektřiny. Matku odsoudili na 18 měsíců

Fotografie: Depositphotos

Normálně chodil do školy a nikdo neměl tušení, jak vlastně žije. Náhodou se přišlo na to, že o devítiletého chlapce se nikdo nestará a v bytě žije úplně sám.

Francouzský deník CharenteLibre informoval o těžko uvěřitelném případu. Teprve devítiletý chlapec žil v bytě ve francouzském městě Nersac zcela sám. Jeho matka žila s novým přítelem ve vedlejší obci. Chlapec neměl v bytě topení ani elektřinu. Poctivě však chodil do školy a na to, v jakých podmínkách žije, se přišlo spíše náhodou.

Matka bydlela ve vedlejší obci

39letá Alexandra neměla moc velkou snahu starat se o svého syna. Toho před dvěma lety nechala v bytě a odstěhovala se k příteli do 5 km vzdáleného Sireuil. Nejprve žil s chlapcem starší bratr, poté zůstal v bytě úplně sám. Matka mu měla občas přivézt jídlo. V bytě nebyla elektřina. Chlapec tak spal pod třemi přikrývkami a nemohl se ani umýt v teplé vodě.

Sousedé mu občas dali nějaké jídlo. Jeho matka se sporadicky objevila a všichni měli za to, že v bytě s chlapcem žije. U soudu se však prokázalo, že to není pravda, přestože matka vehementně tvrdila, že o chlapce bylo postaráno. Záznamy o pohybu jejího telefonu ukázaly, že se vyskytovala převážně v bytě svého přítele, její syn tak trávil většinu času bez ní.

Odsouzena byla na 18 měsíců

Sousedé ze Sireuil také potvrdili, že u Alexandry žádné dítě nikdy neviděli. Ve škole si však nikdo ničeho podezřelého nevšiml. Chlapec se dobře učil a do školy poctivě chodil. Podle deníku TWN jej učitelé považovali za velmi zralého a velmi samostatného chlapce. U soudu se tak podařilo matce prokázat zanedbání péče i opuštění dítěte. „Důkazů je mnoho, opustila jste svého syna,“ řekl dle deníku soudce Ancelin Nouaille.

„Musí pochopit, jakou škodu svému synovi způsobila,“ řekl žalobce a požadoval 6 měsíců nepodmíněně. Alexandra byla nakonec odsouzena na 18 měsíců. 12 měsíců z toho podmíněně, šest měsíců stráví s elektronickým náramkem. Chlapec skončil u pěstounské rodiny, kde se mu daří dobře. Svoji matku vidět nechce.

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]