Sestru bývalého prezidenta našli v jejím domě po smrti. Hold vzdávají i ti, od kterých byste to nečekali

Fotografie: David Sedlecký / Creative Commons / Attribution-Share Alike 3.0

Skonala Maryanne Trump Barry, starší sestra realitního magnáta a bývalého amerického prezidenta Donalda Trumpa. Federální soudkyni bylo 86 let.

Byla nalezena ve svém domě v New Yorku. Bývalá soudkyně a federální žalobkyně byla do funkce vybrána prezidentem Ronaldem Reaganem. Působila u federálního soudu v New Jersey v roce 1983. Prezident Bill Clinton ji pak v roce 1999 jmenoval soudkyní federálního odvolacího soudu, v roce 2019 odešla do penze. Po celý život byla jednou z největších důvěrnic bývalého prezidenta. Také jednou z mála osob, na které se kdy obracel se žádostí o radu.

Kritička a soudkyně

Během posledního roku Donalda Trumpa v úřadu však došlo v jejich vztahu hned k několika roztržkám, což potvrzuje i web ABCNews. Ve svém bytě na 5th Avenue byla nalezena asi ve 4 hodiny ráno. Na místě nebyly nalezeny stopy zápasu, násilnosti nebo čehokoli podobného. Záchranný tým reagoval na telefonát člověka se zástavou srdce, uvádí zdroje deníku. Mluvčí bývalého prezidenta Donalda Trumpa odmítl celou záležitost jakkoli komentovat.

Jak uvedl list New York Times, k získání pozice jí pomohl osobní právník Donalda Trumpa, který ji jako kandidátku navrhl právě Ronaldu Reaganovi. Neteř bývalého prezidenta pak zveřejnila nahrávky, kde je Barry ke svému bratrovi velmi kritická. Říkala mu tam například „spratek“ a „bezzásadový lhář“. Uvedla také, že bývalý prezident vůbec nečte. Podle tehdejšího komentáře CNN Trumpa tato prohlášení velmi hluboce ranila. Záznamy se objevily i v její knize.

Cesta k usmíření?

Podle několika zdrojů však byli oba sourozenci zřejmě na cestě napravit vzájemné napjaté vztahy. Nedávno byli dokonce společně viděni v Trumpově klubu v Bedminsteru v New Jersey. „Nemá žádné zásady. Žádné. Prostě žádné. A jeho povaha, myslím, proboha. Pokud jste věřící člověk, tak chcete lidem pomáhat. Ne dělat tohle,“ uvedla dle Washington Post v srpnu 2020 Barry na bratrovu adresu. Tuto nahrávku pak neteř Maty zveřejnila i ve své knize.

Smrt slavného herce právě zaskočila filmový svět. Oblíbená píseň z jeho seriálu má nyní smutný podtón

Od prezidentů nebo jejich personálu mohou pocházet i jiné zajímavé informace. Třeba triky na uklízení, které jsme na SvětěKreativity už zmiňovali. Exprezident Donald Trump momentálně čelí hned několika obviněním a čeká ho množství soudních procesů. Postupně se také objevují další a další přečiny. Pokud republikáni nevyberou jiného kandidáta, čeká příští rok Spojené státy v mnoha ohledech bezprecedentní volba. Trump může vést totiž kampaň zřejmě i z vězení.

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]