Dezert s pudinkem a zakysanou smetanou musíte vyzkoušet. Pokud nemáte rádi až příliš suché dorty, je tento recept správnou volbou. Kromě chuti vás zaujme i jednoduchá a rychlá příprava. Jak na něj?

Co je problémem mnohých dortů? Hlavně to, že jsou až příliš suché. To se negativně podepisuje na jejich chuti. Naštěstí všechny dezerty nejsou stejné, jelikož u některých lze pochválit vláčnost a krémovost. To je případ i tohoto, kterým je unikátní dezert s pudinkem a zakysanou smetanou. Pokud chcete vyzkoušet jeho unikátní chuť a přesvědčit se i o jeho snadné přípravě, čtěte dále.

Jaké ingredience budou potřeba?

Dezert se skládá ze dvou částí. Tou spodní je těsto a tou horní krém. Seznam ingrediencí je vhodné začít samozřejmým základem každého dortu. Tedy těstem. Jaké suroviny na něho budete potřebovat, aby bylo takové jaké má být?

 • 400 pšeničné mouky
 • 200 g másla
 • 150 g cukru
 • 3 lžíce mléka
 • 1 vejce
 • 1 špetka soli

Ingredience na těsto znáte. Nutností u tohoto dezertu je také vytvoření krému, jehož základem je zakysaná smetana a také vanilková příchuť. A co vše je nutné na správnou konzistenci i chuť mít? Jsou to tyto ingredience:

 • 600 ml zakysané smetany
 • 150 g cukru krystal
 • 500 ml mléka
 • 2 vanilkové pudinky
 • 1 citron

I zde se začíná těstem

U většiny receptů se samozřejmě začíná těstem. Ani tady tomu nebude jinak. Jak na něj? Není to nic složitého, jelikož stačí pouze smíchat jednotlivé ingredience. Pro lepší zpracování doporučujeme nechat máslo několik hodin povolit a cukr rozpustit v mléce. Potom bude zpracování mnohem jednodušší. Když je těsto hotové, vytvořte z něho váleček, který zabalíte do potravinářské folie. Takto ho vložte do lednice, kde ho nechte odpočívat po dobu zhruba 30 – 60 minut. Výrazně se to podepíše na jeho kvalitě.

Mezitím si nachystejte pudink

Nyní je na čase začít s přípravou pudinku. Jak můžete vidět na ingrediencích, byla zvolena forma jednodušší. Taková, kdy nebudete dělat pudink klasicky z vajec, ale zvolíte jednodušší přípravu ze sáčku. Uvařte ho podle návodu a když je hotový, nechte ho chvíli odpočívat. Potom do něho opatrně vmícháte zakysanou smetanu, která ho nejenom zjemní, ale která ho také zajímavě ochutí.

Těsto do trouby

Když je těsto odpočinutí a vyhlazené, dejte ho na vál a snažte se z něho vyválet obdélník o stejné velikosti, jako je plech do vaší trouby. Na ten dejte pečicí papír a následně opatrně položte obdélník z těsta. Dejte do trouby a nechte péct zhruba po dobu 30 minut. Optimální teplota je 180 stupňů. Pokud by těsto začalo výrazněji hnědnout, vyndejte ho dříve.

Naplňte krémem a je hotovo

Těsto nechte chvíli chladnout, aby bylo možné s ním dále pracovat. Poté ho rozřízněte na polovinu. Jedna část bude spodek, zatímco druhá vršek. Na spodní část naneste v dostatečné vrstvě pudinkový krém se zakysanou smetanou. Srovnejte do roviny a poté využijte druhou polovinu těsta. Tím je váš dezert téměř hotový. Nyní je třeba ho pouze vložit do lednice, aby se důkladně zchladil a jednotlivé ingredience držely požadovaný tvar. Následně stačí vyndat a nakrájet na čtvercové kousky. Ty pocukrujte moučkovým cukrem a můžete ochutnat. Dokonalost, že ano?

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]